Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarza ze Skoczowa

Facebook Twitter

Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarza ze Skoczowa. 68-latek wyszedł z rodziną i znajomymi do lasu i zabłądził. Wczoraj (15.09.) około godziny 14:00, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skoczowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 68-latka na terenie jednego z kompleksów leśnych w gminie Dębowiec.

Fot. cieszyn.policja.gov.pl

Natychmiast na miejsce zostały wysłane policyjne patrole oraz funkcjonariusze straży pożarnej. Z relacji zgłaszających wynikało, że wspólnie z 68-latkiem wyszli na grzyby do lasu, gdzie w pewnym momencie stracili kontakt z seniorem. Około godziny później mężczyzna zadzwonił do żony i poinformował, że się przewrócił i nie ma siły wstać. Znajomi oraz rodzina początkowo na własną rękę prowadzili poszukiwania, ale bez rezultatu. Następnie o zdarzeniu poinformowali służby ratownicze.

Dyżurny natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów dzielnicowych, patrol interwencyjny oraz mundurowych pionu kryminalnego, a także funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej, ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przewodnika z psem tropiącym. Policjanci i pozostałe służby natychmiast rozpoczęli poszukiwania za zaginionym.

Po prawie dwóch godzinach dzielnicowy – młodszy aspirant Tomasz Greń oraz młodszy aspirant Grzegorz Kawik, odnaleźli osłabionego 68-latka. Mężczyzna z pomocą policjantów i strażaków wyszedł z lasu i został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Ostatecznie cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodziny, która się nim zaopiekowała.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj