Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczęśliwy finał poszukiwań w Raciborzu

Facebook Twitter

Szczęśliwy finał poszukiwań w Raciborzu, w dużej mierze pomógł policyjny pies. Wczoraj (21.12.) z głoszono zaginięcie 44-letniego obywatela Ukrainy. Policja natychmiast przystąpiła do działań. Z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne do akcji zaangażowany został przewodnik z psem służbowym z rybnickiej komendy. Poszukiwania zakończyły się po niecałych 2 godzinach, a bohaterem poszukiwań okazał się „Niz”.

potrącenie pieszych

W późny, poniedziałkowy (21.12.) wieczór raciborscy mundurowi zostali powiadomieni przez kobietę o zaginięciu jej męża. Ostatni raz widziała męża około godziny 16:00 pracującego w ogrodzie jednej z posesji przy ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Kobieta przez początkowe godziny wraz z synem próbowała odnaleźć męża, jednak poszukiwania okazały się nieskuteczne. Zaniepokojona jego nieobecnością oraz fakt, że oddalił się z posesji, pozostawiając na ławce telefon, skłonił ją do zaalarmowania o jego zniknięciu.

Powiadomieni o zaginięciu raciborscy policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Z uwagi na niską temperaturę i realne zagrożenie życia zaginionego do akcji zaangażowany został przewodnik z psem służbowym z rybnickiej komendy. Tuż przed godziną 2:00 przewodnik psa, mł. asp. Adam Paduszek poinformował, że jego pies „Niż” odnalazł mężczyznę w trudno dostępnym terenie przy zabudowaniach kolejowych. Mężczyzna był wyziębiony, a natychmiastowa pomoc raciborskich mundurowych okazała się niezbędna. Mężczyzna został ogrzany w policyjnym radiowozie, w którym czekał do przyjazdu pomocy medycznej. Jak się okazało, hospitalizacja zaginionego okazała się konieczna, a odnaleziony mężczyzna trafił do szpitala w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024