Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczotkowanie na sucho. Chwilowy trend czy proste rozwiązanie dla zdrowej skóry?

Facebook Twitter

Szczotkowanie ciała na sucho to tylko moda, która napędza sprzedaż produktów kosmetycznych? A może naprawdę daje wiele korzyści dla zdrowia naszej skóry? Wszystko wskazuje na to, że ten rytuał może zdziałać wiele dobrego. Dla relaksu, dla skóry, dla układu krążenia.

fot. pixabay.com

Do wykonania masażu szczotką na sucho potrzebujemy jedynie wiedzę jak taki zabieg wykonać, no i dobrą szczotkę. Taki przyrząd zazwyczaj zbudowany jest z drewnianej podstawy oraz naturalnego włosia (dzika lub roślinnego włókna agawy). Sam masaż możemy wykonywać o dowolnej porze dnia, najlepiej przed kąpielą, ciało podczas szczotkowania powinno być suche, nie powinniśmy też stosować dodatkowych balsamów.

Jak prawidłowo wykonać masaż?

Najważniejsza zasada to szczotkowanie zawsze w kierunku serca, ma to związek z poprawą krążenia. Zaczynamy od stóp, a kończymy na dekolcie. Ruchy nie powinny być gwałtowne, masaż wykonywany spokojnie i delikatnie zapewni relaks i przyjemność. W strefie brzucha wykonujemy okrężne ruchy, w pozostałych strefach proste ruchy wzdłuż linii ciała. W zależności od tego, w jakich partiach ciała zależy nam na poprawie elastyczności i jędrności skóry, tam możemy wykonać intensywniejszy masaż. Jednak kiedy szczotkowanie sprawia dyskomfort, należy robić to delikatniej. Sam masaż powinien trwać minimum 5 minut, jednak od nas samych zależy, na jak długie szczotkowanie mamy potrzebę.  Najlepiej powtarzać zabieg codziennie, wprowadzić go do regularnej pielęgnacji. Po zakończonym szczotkowaniu najlepiej wziąć kąpiel, później nałożyć ulubiony balsam.

Kiedy można zauważyć pierwsze efekty? Już po 2 tygodniach skóra jest bardziej napięta, gładsza i delikatna w dotyku.

Kiedy nie można stosować tego zabiegu?

Przeciwwskazania to podrażnienia skóry, rany oraz zaczerwienienia. Jest to masaż mechaniczny, a efektem ma być poprawa wyglądu i kondycji skóry, a nie jeszcze większe jej podrażnienie. Obserwować swoją skórę po masażu muszą również osoby, które mają żylaki.

Zalety szczotkowania ciała na sucho:

  • Redukuje cellulit – usprawnia przepływ limfy, co zapobiega gromadzeniu się jej w jednym miejscu
  • Zapobiega rozstępom – pobudza krążenie krwi, skóra jest bardziej odporna na rozciąganie
  • Złuszcza naskórek – dzięki temu uzyskujemy efekt gładkiej i promiennej skóry, poprawia to też wchłanianie aplikowanych później kosmetyków
  • Pozwala się zrelaksować – pierwsze zabiegi mogą być nieprzyjemne, jednak po kilku dniach skóra się przyzwyczaja, regularny masaż przynosi oczekiwaną przyjemność
  • Oczyszcza -usprawnienie przepływu limfy sprawia, że lepiej odprowadzane są toksyny

Dbanie o szczotkę polega na regularnym myciu wodą z mydłem i dokładnym osuszeniu. Do zabiegu przystępujemy z całkowicie suchym przyrządem. Stosując te kilka prostych zasad osiągniemy efekt zdrowej i pięknej skóry, a poświęcimy na to jedynie kilka minut w ciągu dnia. Liczy się systematyczność.

Powodzenia!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023