Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczury pod blokami w Jastrzębiu-Zdroju: Jest efekt interwencji Radia 90

Facebook Twitter

Jest efekt naszej interwencji w sprawie szczurów, które uprzykrzają życie mieszkańcom ulicy Wrocławskiej w Jastrzębiu. Po tym, jak w ich imieniu nasza reporterka zawiadomiła Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wodzisławiu, dwie firmy, które są właścicielami działek, na których żyją gryzonie, a które sąsiadują z osiedlem Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowa", zdecydowały się przeprowadzić deratyzację. Czy szczury się wyniosą?

szczury

Szczury mają zostać wytępione

Termin wyznaczono na najbliższą sobotę, 1 kwietnia. Mówiliśmy w Radiu 90, że to teren przylegający do Alei Piłsudskiego i Warszawskiej, który graniczy z działkami będącymi w prywatnych rękach. Obszar jest zaniedbany, niewykoszony, zaśmiecony i tam właśnie zalęgły się szczury. Sanepid do podjęcia działań zobowiązał oprócz magistratu, także spółdzielnię:

Maria: Spółdzielnia wyłożyła trutki za balkonami. To są takie pudełeczka z trutkami. To jest zrobione. Mówili mi lokatorzy, w piwnicach są porozstawiane trutki. I w studzienkach kanalizacyjnych też zostały wyłożone. Spółdzielnia posprzątała, jest pograbione pod balkonami. No ale zaraz obok mamy śmietnisko. Ja widziałam, że dwóch panów chodziło, gałązki oderwało, pokopało w te drzewa i poszli sobie. Takie jest zainteresowanie.

to pani Maria, mieszkanka bloku przy ulicy Wrocławskiej.

szczur

Urząd Miasta w Jastrzębiu skierował pismo wzywające do uporządkowania terenu i przeprowadzenia deratyzacji do właścicieli działek sąsiadujących z teren należącym do spółdzielni Nowa. To 3 firmy i biuro nieruchomości, które zarządza pozostałymi działkami i ma kontakt z ich właścicielami.

Pozytywnie zareagowało dwóch właścicieli. Dodajmy, że wszyscy mają obowiązek jej przeprowadzania dwa razy w roku: między 15 kwietnia a 31 maja i 15 września do końca października.

szczury

Tak jeszcze kilka dni temu wyglądał teren przed blokami

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024