Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczyrk: Wydobyto ciała kobiety i dziecka. Trwa walka z czasem [WIDEO] [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

W Szczyrku trwa dramatyczna akcja ratownicza po tym, jak w środę (04.12.) około godz. 18:30 doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym, w którym mieszkały dwie rodziny. W środku w momencie eksplozji mogło się znajdować nawet 8 osób, już wiadomo, że dwie nie żyją- to kobieta i dziecko.

AKTUALIZACJA godzina 11.22

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że służby ratunkowe odnalazły osiem osób, które zginęły pod gruzami domu w Szczyrku. To cztery osoby dorosłe oraz czworo dzieci.

AKTUALIZACJA godzina 8:07

W gruzach zawalonego domu znaleziono kolejne ciało – poinformowały służby. W sumie od wczoraj odnaleziono ciała trzech dorosłych i dwójki dzieci.

AKTUALIZACJA godzina 4:58

Straż pożarna, która ręcznie odgruzowuje teren odnalazła kolejne dwa ciała. Do tej pory tragiczny bilans to cztery zmarłe osoby.

Pisaliśmy wcześniej:

Informacje te potwierdził dyżurny Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Na miejscu pracuje blisko 100 strażaków, akcja jest niezwykle trudna, ponieważ służby ratunkowe nie mogą użyć ciężkiego sprzętu. Miejsce odgruzowywane jest ręcznie kamień po kamieniu.

Pisaliśmy więcej:

Wybuch w Szczyrku. Strażacy przeszukują gruzowisko [WIDEO,FOTO] [AKTUALIZACJA]

Zobacz wideo z miejsca tragedii:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj