Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkody górnicze zmorą mieszkańców Jankowic

Facebook Twitter

Choć to dla nich nic nowego, to każdą taką informację przyjmują ze smutkiem. Szkody górnicze dla mieszkańców Jankowic to codzienność. W wyniku prowadzonej w ich rejonie eksploatacji górniczej wielokrotnie naprawiali już swoje domy. Niektórzy chcą się wyprowadzić i poszukać spokojniejszego miejsca. Tym bardziej że KWK ROW Ruch Jankowice uprzedza o kolejnych skutkach wydobycia, jakie mogą […]

Choć to dla nich nic nowego, to każdą taką informację przyjmują ze smutkiem. Szkody górnicze dla mieszkańców Jankowic to codzienność. W wyniku prowadzonej w ich rejonie eksploatacji górniczej wielokrotnie naprawiali już swoje domy.

Niektórzy chcą się wyprowadzić i poszukać spokojniejszego miejsca. Tym bardziej że KWK ROW Ruch Jankowice uprzedza o kolejnych skutkach wydobycia, jakie mogą odczuć mieszkańcy m.in. ulic Kościelnej, Sportowej, Nowej, Poprzecznej, Wowry czy Iglastej.

Eksploatacja nowej ściany na głębokości 740-820 metrów ma rozpocząć się we wrześniu:

-usłyszała Monika Sokołowska od mieszkańców ulicy Kościelnej w Jankowicach. Nie lepiej jest na Miarki:

W wyniku planowanego wydobycia przewiduje się szkody górnicze od I do III kategorii, przy obniżeniach nawet o ponad metr. Przypomnijmy, że w 2015 roku na terenie tej samej gminy, na ulicy Polnej powstał lej o głębokości 9 metrów – to też efekt eksploatacji górniczej.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Wypadek? Korek? Utrudnienia w ruchu? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj