Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szkoła muzyczna w Rybniku rozpoczyna nabór: „Każdy ma talent!”

Facebook Twitter

Rozwija wrażliwość - nie tylko artystyczną. Zajęcia w szkole muzycznej dobre są dla każdego. Tak przekonuje rybnicka placówka i zachęca do wzięcia udziału w egzaminach wstępnych. Te już w tym tygodniu, rozpoczną się we wtorek (4.06.)

Szkoła muzyczna daje wspaniałe wychowanie, ten indywidualny kontakt z nauczycielem na lekcji instrumentu powoduje, że trzeba być naprawdę bardzo kulturalnym i bardzo dobrym człowiekiem i to jest wielka wartość szkoły muzycznej. Kształtuje wrażliwość i przede wszystkim sposób bycia, który w dzisiejszych czasach jest trochę „byle jaki”. Ja zawsze mówię sala koncertowa i scena to jest jak rodzaj świątyni, do której trzeba się odpowiednio ubrać i odpowiednio zachować, a w tej chwili ludzie przychodzą tak jak do kina, czasem może nawet by pomyśleli o zabraniu czipsów czy czegoś takiego.

– twierdzi Romana Kuczera, dyrektorka rybnickiej szkoły muzycznej. Nabór trwać będzie do piątku (7.06.), zgłosić można się nawet w pierwszym dniu egzaminów:

Jest to w sumie dosyć prosta sprawa i nie trzeba w tym pierwszym etapie charakteryzować się jakimś wielkim talentem, bo tak naprawdę to wszyscy ludzie są uzdolnieni muzycznie, tylko większość nie ma tych zdolności rozwiniętych, odpowiednio ukształtowanych, de facto każde dziecko może się kształcić w szkole muzycznej. To są zagadki muzyczne, które powodują, że wiemy czy dziecko potrafi rozpoznawać dźwięki, czy potrafi zaśpiewać piosenkę, czy potrafi jak echo odpowiedzieć rytmicznym wyklaskaniem tego co przedstawi nauczyciel. To są rzeczy podstawowe, proste, w przedszkolach robione na co dzień.

A do tego, że warto spróbować swoich sił przekonują też uczniowie rybnickiej szkoły muzycznej:

– powiedzieli Monice Sokołowskiej: Alicja i Mateusz. W tym roku szkoła świętuje jubileusz 80-lecia istnienia. Obchody zaplanowano na 21 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj