Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkoła Podstawowa nr 4 w Radlinie czeka na uczniów. Będzie „tydzień ulgi”

Facebook Twitter

Najmłodsi już uczą się w szkole, starsi powoli zaczną wracać do klas od najbliższego poniedziałku (17.05.). Póki co, nauczanie odbywać się będzie hybrydowo, to znaczy, że połowa uczniów uczyć się będzie stacjonarnie w budynku szkoły, a połowa online.

Jaki będzie ten pierwszy tydzień nauki w Szkole Podstawowej nr 4 w Radlinie?

Chcemy zaoszczędzić dzieciom stresu, chcemy dać im czas na przystosowanie się do nauki w szkolnej ławce

– zapewnia zastępca dyrektora w radlińskiej podstawówce. To będzie „tydzień ulgi”:

Gabriela Kiełkowska: Wiemy o depresjach, wiemy o braku kontaktu. Widzimy to w czasie nauczania zdalnego, że uczniowie coraz mniej się odzywają, pokazują. W założeniu jest to tydzień bez sprawdzianów, kartkówek, odpytywania. My planujemy wykorzystać nasz teren, mamy zieloną klasę, las, chcemy nadrobić formy pracy w grupach. Przede wszystkim relacje. Chcę opracować tak plan, żeby każda klasa miała lekcje z wychowawcą. (…) Uśmiech, relacje, rozmowy, to jest w tej chwili najważniejsze.

Jak zorganizowana zostanie praca w poszczególnych klasach?

Gabriela Kiełkowska: Myśmy zaplanowali po 3 dni. Od poniedziałku do środy mamy klasy 4, 5, 7. Od czwartku do poniedziałku to klasy szóste. Z dystansem podchodzimy do klas ósmych, bo boimy się, że któreś dziecko się zarazi i będzie problem z egzaminem. Mają konsultacje, a wrócą stacjonarnie na egzamin. Od poniedziałku, 31 maja, czekamy na wszystkich, ale będę się starała, żeby ten powrót nie był stresujący.

Od 31 maja klasy będą tak rozmieszczone na terenie szkoły, by ograniczyć do minimum kontakt pomiędzy dziećmi:

Gabriela Kiełkowska: My mamy parter i piętro. Jeżeli na dole będą klasy młodsze, to na piętrze co druga klasa mają swoją salę, nie przechodzą. Przerwy będą na boisku, część z przodu na deptaku. Chcemy wszystkie zasady reżimu sanitarnego zachować. Maseczki są dostępne, tak samo płyny dezynfekujące. Główna zasada to wietrzyć i być na powietrzu. (…)

…do tego dezynfekcja części wspólnych, korytarzy, poręczy, czy automatu z przekąskami. Uczniowie klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych od poniedziałku (17.05.) wracają do nauki w systemie hybrydowym. Przerwa w nauczaniu stacjonarnym trwała dla nich pół roku!

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021