Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkoła w Rudach zawiesiła zajęcia. Co na ten temat mówi dyrektor?

Facebook Twitter

Dyrektor placówki podjął decyzję o zawieszeniu zajęć, po tym jak u czterech nauczycieli potwierdzono zakażenie koronawirusem, a kolejnych pięciu jest na zwolnieniu lekarskim i czeka na wyniki wymazów. Placówka otrzymała także zgłoszenia przypadków zachorowań na COVID-19 u rodziców uczniów oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach. 

Z Adrianem Plurą dyrektorem szkoły rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Reagowałem na bieżąco na to, co się działo w szkole i wśród nauczycieli gwałtowny przebieg zachorowań skłonił mnie do tego. Łącznie z jednym incydentem na terenie szkoły, aby podjąć taką decyzję, byłem na bieżąco w kontakcie z sanepidem i mam na chwilę obecną opinię pozytywną ustną, czekam na sformalizowanie tego, żeby wiedzieć jaki konkretnie termin zostanie ustalony.

Radio 90: Czy był problem z kontaktem z sanepidem?

Były jakieś problemy, ale one nie wynikały z braku kontaktu. Zostałem po prostu poinformowany, że jest wiele szkół na biurku i muszę czekać na swoją kolej, ale to nie wynikało z braku przepływu informacji.

Placówka wnioskowała o 10 lub 14 dni zawieszenia zajęć. Jaką decyzję podejmie raciborski sanepid tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że dyrektor szkoły w Rudach, w której na COVID-19 zachorowało co najmniej czterech nauczycieli, nie jest zwolennikiem zamykania szkół podstawowych:

Uważam, że powinniśmy przyzwyczajać się i tą normalnością będzie również to, że zamkniemy jedną szkołę na jakiś czas. Zamknięcie szkół nie ma sensu na stałe, ponieważ (…) niektórzy z przyczyn technicznych nie są w stanie podłączyć sobie internetu. (…) Stąd moje zdanie, że nie możemy zamknąć wszystkich szkół.

Przedszkole w Rudach będzie funkcjonować normalnie. Jak mówi dyrekcja:

Na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek, aby podejrzewać, iż personel przedszkola może również zostać objęty obostrzeniami lub wystąpiło jakiekolwiek inne niebezpieczeństwo w zakresie normalnego funkcjonowania przedszkola. Stołówka dla dzieci przedszkolnych będzie funkcjonować normalnie. Autobus szkolny również będzie dowoził dzieci do przedszkola zgodnie z planem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj