StartWiadomości Wiadomości dnia

Rybnik: Szkoła Życia otrzymała nowe życie

Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Skrzydło budynku przy Zespole Szkół nr 3 przez ostatnie lata stało puste. Władze Rybnika postanowiły za ponad 5 mln złotych gruntownie wyremontować szkołę i przystosować ją do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mówi Prezydent Rybnika Piotra Kuczera:

Zastaliśmy tutaj pustostan, w takim stanie bym powiedział może nie ruiny, ale mocnego zaniedbania. Przez kilka lat było to wszystko po prostu nieużywane, stąd pomysł architekta, projektanta całego zespołu, który no wykorzystał te konstrukcje nośne, wszystko to, co rzeczywiście tu już było. Jednocześnie zabezpieczył całe zaplecze sanitarne, zaplecza magazynowe. Stąd powstały ciekawe moim zdaniem wnętrza, no i na czterech piętrach dzieci, młodzież od przedszkola właściwie po wiek dojrzały, znajdzie tu miejsce dla siebie w takich warunkach rzeczywiście z XXI wieku. 

Dotychczasowy budynek Szkoły Życia prawdopodobnie zostanie przekazany na potrzeby dzielnicy Maroko-Nowiny. Dodajmy, że do rybnickiej placówki uczęszcza 100 niepełnosprawnych uczniów z Rybnika i powiatu rybnickiego.

Zostaw komentarz