Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Szkoła Życia otrzymała nowe życie

Facebook Twitter

Od dziś Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny może się cieszyć nową siedzibą. Z ciasnych pomieszczeń przeniósł się do przestronnego budynku przy ulicy Orzepowickiej. W dawnej szkole społecznej, a jeszcze wcześniej podstawowej, niepełnosprawni uczniowie mają do dyspozycji cztery nowoczesne kondygnacje.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Skrzydło budynku przy Zespole Szkół nr 3 przez ostatnie lata stało puste. Władze Rybnika postanowiły za ponad 5 mln złotych gruntownie wyremontować szkołę i przystosować ją do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mówi Prezydent Rybnika Piotra Kuczera:

Zastaliśmy tutaj pustostan, w takim stanie bym powiedział może nie ruiny, ale mocnego zaniedbania. Przez kilka lat było to wszystko po prostu nieużywane, stąd pomysł architekta, projektanta całego zespołu, który no wykorzystał te konstrukcje nośne, wszystko to, co rzeczywiście tu już było. Jednocześnie zabezpieczył całe zaplecze sanitarne, zaplecza magazynowe. Stąd powstały ciekawe moim zdaniem wnętrza, no i na czterech piętrach dzieci, młodzież od przedszkola właściwie po wiek dojrzały, znajdzie tu miejsce dla siebie w takich warunkach rzeczywiście z XXI wieku. 

Dotychczasowy budynek Szkoły Życia prawdopodobnie zostanie przekazany na potrzeby dzielnicy Maroko-Nowiny. Dodajmy, że do rybnickiej placówki uczęszcza 100 niepełnosprawnych uczniów z Rybnika i powiatu rybnickiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj