Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkolenie psów ratowniczych w zimowych warunkach

Facebook Twitter

Po kilkuletniej przerwie, na Markowych Szczawinach odbyło się pierwsze oficjalne szkolenie psów ratowniczych Grupy Beskidzkiej GOPR. To szczeniaki: Denver, Oslo i Milka oraz doświadczona już Gaja. 

fot.Łobzowska Studio/www.facebook.com/grupabeskidzkagopr

Pod koniec 2020 roku do Gai dołączyły 3 szczeniaki: Denver, Oslo i Milka. Szkolenie było ich pierwszą okazją do zimowego treningu w zakresie ratownictwa lawinowego.

fot.Łobzowska Studio/www.facebook.com/grupabeskidzkagopr

Warunki nie należały do łatwych – przy silnym wietrze, w dużej ilości sypkiego śniegu i niskiej temperaturze psy odbyły również trening psiego posłuszeństwa oraz zaznajomiły się ze środkami transportu GOPR (skuter i quad).

-podaje GOPR w swoich mediach społecznościowych. W trakcie szkolenia ich przewodnicy zostali zadysponowani do działań ratunkowych w terenie, które miały miejsce w rej. szczytu Babiej Góry w sobotę 16 stycznia, mówiliśmy o tym w Radiu 90:

fot.Łobzowska Studio/www.facebook.com/grupabeskidzkagopr

Pisaliśmy już o psach służących w Podkomisji Psów Ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pracują w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, są niezastąpione przy przeszukiwaniu lawin, osuwisk czy gruzowisk.

Pies zastępuje do 6 osób podczas akcji poszukiwawczej

– mówią przewodnicy psów- ratowników.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj