Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkółki piłkarskie w regionie ze złotym certyfikatem PZPN

Facebook Twitter

Cztery szkółki piłkarskie w regionie otrzymały złoty certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jakie? Co to oznacza? Czytaj dalej.

Najwyższy certyfikat w kraju trafił do RKP SP ROW-u w Rybniku, GKS-u Jastrzębie, MKS-u Żory i MOSiR-u Czerwionka-Leszczyny. Co ciekawe w naszym województwie złoty certyfikat (a przyznawane są także srebrne i brązowe) otrzymało zaledwie 18 szkółek. Czym jest nadanie takiego dokumentu? To potwierdzenie, że dana szkółka gwarantuje odpowiednią jakość szkolenia i spełnienia szereg kryteriów wśród nich: wszystkie wymagania formalno-prawne, począwszy od dokumentacji po system szkolenia, włączając w to na przykład sprzęt potrzebny do treningów. Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził tym samym, że właśnie te szkółki są dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności. A sam Program Certyfikacji PZPN to innowacyjny projekt, którego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

Co ciekawe w województwie śląskim przyznano najwięcej w kraju, 85 certyfikatów. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych i 18 złotych.

Lista certyfikatów nadanych szkółkom w naszym regionie:
Złote Certyfikaty PZPN:
RKP SP ROW W RYBNIKU
KS GKS 1962 JASTRZĘBIE SA
MKS ŻORY
MOSIR CZERWIONKA-LESZCZYNY

Srebrne Certyfikaty PZPN:
KS KUŹNIA USTROŃ

Brązowe Certyfikaty PZPN:
CKS PIAST CIESZYN
UKS SP WINNERS GOŁKOWICE
KS FOOTBALL PROJECT SUSZEC
MKS CONCORDIA KNURÓW
KKS SPÓJNIA ZEBRZYDOWICE
GKS KRUPIŃSKI SUSZEC
RKS CUKROWNIK CHYBIE
UKS CIESZYN
LKS BUK RUDY
KS POLONIA NIEWIADOM
LKS OLZA POGWIZDÓW
KKS WISŁA SKOCZÓW
TKKF ZUCH ORZEPOWICE

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj