Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkolne inwestycje w Mszanie. Jak idą?

Facebook Twitter

W połowie października ma zakończyć się remont Szkoły Podstawowej w Mszanie. To duża inwestycja, która trwała już w ciągu ostatniego roku szkolnego. Przypomnijmy: rodzice zgodzili się, by prace były prowadzone w czasie kiedy odbywały się zajęcia lekcyjne. W Mszanie powstały też kolejne oddziały przedszkolne.

Teraz modernizacja budynku szczęśliwie zmierza do finału – mówi Mirosław Szymanek, wójt Mszany:

Główny zakres związany z pracami w środku, wewnątrz budynku, został dokończony. Są prowadzone jeszcze takie mniejsze prace, firma aktualnie przeszła na zagospodarowanie terenu wokół szkoły. Mam nadzieję, że w terminie uda się zakończyć te inwestycję. Dzięki środowisku szkolnemu, udało się przeprowadzić ten remont w trakcie roku szkolnego, bo prawie rok remontowaliśmy szkołę. Szkoła została wybudowana w 1938 roku; oczywiście w trakcie jej funkcjonowania były przeprowadzane remonty, ale nie było tak generalnego (…).

Remont szkoły podstawowej w Mszanie pochłonie 3 miliony 700 tysięcy złotych, dofinansowanie ze środków unijnych to milion 100 tysięcy. Ponadto od nowego roku szkolnego w Mszanie powstały kolejne oddziały przedszkolne: do placówki istniejącej tuż przy Urzędzie Gminy dobudowano nowe skrzydło:

W tym nowym skrzydle utworzyliśmy dwa oddziały plus mamy taką dodatkową jedną salę rekreacyjną, gdzie dzieci mogą odbywać jakieś zajęcia dodatkowe, mogą być jakieś grupy łączone, widowiska. To nas bardzo cieszy.

Dodajmy, że na terenie Mszany udało się też zakończyć już remont szatni sportowej przy tamtejszym boisku. Uroczyste otwarcie planowane jest na 28 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022