Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkoły dla dzieci medyków. Ilu z nich korzysta?

Facebook Twitter

Szkoły są przygotowane, ale na razie nikt z takiej możliwości nie skorzystał. Przynajmniej w Cieszynie do tej pory osoby zatrudnione w służbach na co dzień walczących z pandemią koronawirusa, nie zdecydowały się na wysłanie swoich dzieci do szkół.

Przypomnijmy, że choć placówki prowadzą nauczanie zdalne, to dla dzieci np. lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych mają być otwarte świetlice:

Jesteśmy przygotowani i zorganizowani na to, żeby zapewnić opiekę i pomoc w odrabianiu lekcji w świetlicy. Dotyczy to rodziców, którzy wykonują zawody, które są zaangażowane w walkę z epidemią, natomiast przepis nam zakłada, że wówczas pod opieką nauczyciela uczeń może zostać na terenie szkoły i uczestniczyć w zajęciach świetlicowych, jeżeli pozwalają na to warunki techniczne i organizacja zajęć w świetlicy, jest też możliwość uczestniczenia tam w lekcjach zdalnych, a także jest stworzona przestrzeń, która pozwoli na odrabianie lekcji zadanych w ramach nauki zdalnej. Natomiast nie mieliśmy stwierdzonych takich przypadków, żeby rodzice wnioskowali o zapewnienie opieki dzieciom w czasie nauki zdalnej, ponieważ oni nie mają takiej możliwości

-mówi Katarzyna Koczwara z cieszyńskiego ratusza.

W rybnickich szkołach kilkunastu uczniów, dzieci osób zaangażowanych w walkę z pandemią, korzysta z opieki nauczycieli:

Większość uczniów uczy się zdalnie, jest w domach. Jednak jest część dzieci, których rodzice walczą z pandemią, z covidem – i te dzieci na prośbę swoich rodziców, jeżeli jest taka konieczność, mogą znaleźć opiekę w świetlicach szkolnych razem z pedagogami. W Rybniku jest 15 takich dzieci, które mimo edukacji zdalnej, ze względu na to, że ich rodzice są zaangażowani w walkę z pandemią, przebywają w szkołach, które otwierają się na tego rodzaju sytuację

-dodaje Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

W Raciborzu z takiej formy pomocy korzystają rodzice 8 dzieci, uczących się w szkołach podstawowych. W jastrzębskich świetlicach czas spędza kilkoro dzieci, których rodzice pracują w służbach walczących z koronawirusem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024