Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkoły w Raciborzu: „Sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna”

Facebook Twitter

Kolejne raciborskie szkoły średnie z koronawirusem. Do Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie zakażenie potwierdzono u jednego z nauczycieli, dołączają kolejne. O dynamicznej sytuacja w szkołach Radio 90 rozmawiało z Markiem Kurpisem, wicestarostą raciborskim.

Fot. elizabethaferry / pixabay.com

W raciborskim ekonomiku 235 uczniów skierowano na kwarantannę, to w sumie 8 klas. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z nauczycieli z Zespołu Szkół Ekonomicznych. W środę (14.10.) dołączyły kolejne placówki:

Mamy potwierdzone przypadki zarażenia covidem, to jest jedno liceum i jedno Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, w jednym przypadku mówimy o dwóch klasach na nauczaniu zdalnym, a w drugim przypadku mówimy o czterech klasach.  Natomiast nie mówimy wprost o kwarantannie dla tych uczniów, w większości przypadków o nadzorze epidemiologicznym. Prawdopodobnie sytuacja będzie rozwojowa, z tym się liczymy. Sytuacja jest dynamiczna, to za chwilę może być 10 czy 11 klas.

Zajęcia prowadzone w formie zdalnej, jak zapewnia Marek Kurpis wicestarosta raciborski, placówki są przygotowane na taką formę nauki:

Nie ma zmiany planu, na to byliśmy przygotowani już wcześniej, uzupełniliśmy wyposażenie placówek, po to by można było z każdej placówki prowadzić zajęcia.

O wiele lepsza sytuacja jest w raciborskich szkołach podstawowych i przedszkolach. Na kwarantannie jest tylko jedna klasa w jednej ze szkół.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022