Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szlachetna Paczka na Śląsku – są i darczyńcy, i wolontariusze. Zawsze można jednak dołączyć do akcji [FOTO]

Facebook Twitter

Ponad 1700 rodzin otrzymało wsparcie w ramach akcji Szlachetna Paczka na Śląsku. W Rybniku podsumowano 22. edycję akcji w naszym województwie. Wartość pomocy przekazanej potrzebującym to prawie 7 milionów złotych.

szlachetna paczka
fot. Tomasz Gonsior

Szlachetna Paczka podsumowała ubiegłoroczną akcję

Choć od weekendu cudów minęło już kilka miesięcy, to praca osób zaangażowanych w Szlachetną Paczkę nie skończyła się w grudniu

– podkreśla Marta Zmiertka, menadżerka operacyjna województwa śląskiego:

Marta Zmiertka: Nasza praca trwa cały rok. Teraz nadal spotykamy się z rodzinami, dlatego to jest dla nas taki doskonały moment, żeby docenić wolontariuszy, ucieszyć się z tych sukcesów i mieć energię jeszcze do dalszej pracy z rodzinami. Mamy kontakt z rodzinami, jest to kontakt telefoniczny, są to też spotkania z częścią rodzin. Nadal pracujemy i nadal swoją pomoc, już nie materialną, ale w organizacji różnych rzeczy ofiarujemy.

To nie była prosta edycja, to była edycja trudna, skomplikowana też przede wszystkim przez to, że zaczęliśmy od solidarnej paczki na wiosnę. Też wiele rzeczy nam się nakładało, więc wolontariusze naprawdę włożyli ogrom pracy i serca w to, co się wydarzyło w tym roku. Wolontariuszy czasem jest nam dość trudno znaleźć, ponieważ jest to praca całoroczna, ale staramy się właśnie, żeby pokazać, wytłumaczyć, pokazać to piękno. I nadal są osoby chętne do wolontariatu. 866 wolontariuszy w całym województwie udało nam się pozyskać.

szlachetna paczka

fot. Tomasz Gonsior

A z czego są najbardziej dumni sami wolontariusze?

Ja jestem najbardziej dumna z tego, że jestem i że mam tak wspaniałą ekipę. W tym roku pierwszy raz jestem wolontariuszką. Od kilku lat już byłam darczyńcą i bardzo się cieszę, że dołączyłam w szeregi.

Radio 90: Co daje udział w Szlachetnej Paczce.

Przede wszystkim satysfakcję z tego, że mamy tę możliwość pomagania i chcemy pomagać I wydaje mi się, że będziemy pomagać do końca świata i jeden dzień dłużej.

– powiedzieli Monice Sokołowskiej wolontariusze z rejonu Czeladzi.

szlachetna paczka

Szlachetna Paczka – śląskie podsumowanie akcji fot. Tomasz Gonsior

Ale na Wojewódzkiej Gali Szlachetnej Paczki w Rybniku byli też przedstawicie rejonu z Pszczyny:

to byli: Dragana, Jagoda i Tomek.

Cieszymy się, bo daliśmy radę

– mówią wolontariusze z rejonu Czerwionka-Leszczyny i Ornontowice:

Ja najbardziej jestem dumna z naszego zespołu, bo wykonali naprawdę kawał dobrej pracy i teraz widać tego efekty. Zgraliśmy się. Dalej działamy, dalej odwiedzamy rodziny i przygotowujemy się do kolejnej edycji.

szlachetna paczka

Szlachetna Paczka w Rybniku fot. Tomasz Gonsior

W sumie Szlachetna Paczka w 2022 roku połączyła ponad 65 tysięcy 500 osób w całym województwie. Jedną paczkę średnio przygotowywało 35 osób, a jej wartość sięgała blisko 4 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024