Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szlachetna paczka startuje!

Facebook Twitter

Wielki Marsz "Szlachetnej paczki" już w najbliższą sobotę (16.11.) wyruszy z katowickiego rynku. To będzie marsz, który ma na celu powiedzenie wszystkim wokoło, że może wybrać rodzinę, że może zostać darczyńcą.

Marsz w Katowicach, ale można i trzeba pomagać lokalnie. W każdej większej i mniejszej miejscowości są koła tego stowarzyszania. W ten weekend otwieramy bazę osób, które są w potrzebie – mówi nam lokalny koordynator Szlachetnej Paczki Piotr Kałuża. Każdy, kto chce pomóc, może wejść na stronę www.szlachetnapczka.pl i wybrać rodzinę, do której trafi wsparcie.

Osoba, która chce zostać darczyńcą zobowiązuje się do zapewnienia trzech wymienionych potrzeb, takich najważniejszych, gdzie zawsze jedna potrzeba jest taka droższa, a dwie są tańsze, natomiast czy zrobi to sam z własnych zasobów czy będzie się na to składał razem ze znajomymi, kolegami z pracy często składają się całe szkoły. Na jedną paczkę składa się wiele osób, z naszych wyliczeń wynika, że na jedną paczkę średnio składa się około 20 osób. To jest moment, w którym można angażować znajomych, przyjaciół do wspólnego czynienia dobra.

W bazie znajdziemy konkretne przedmioty, które potrzebuje rodzina. Wolontariusze wcześniej sprawdzali, jakie są warunki w domu, czego konkretnie potrzebują mieszkańcy – wyjaśnia Kałuża.

Sobotę i niedzielę – 7 i 8 grudnia organizatorzy nazywają weekendem cudów. W te dni wolontariusze rozwozić będą po rodzinach gotowe paczki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj