Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szlachetna Paczka: trwa poszukiwanie rodzin, także z terenu Czerwionki-Leszczyny

Facebook Twitter

Można już zgłaszać rodziny, które objęte zostaną wsparciem w ramach Szlachetnej Paczki. Rejon Czerwionki-Leszczyny, który obejmuje swoim zasięgiem również Ornontowice i Orzesze czeka na propozycje osób potrzebujących pomocy.

Październik i pierwsza połowa listopada to jest czas, kiedy można wskazywać tych, do których w grudniu z paczkami dotrą wolontariusze. Mogą to być rodziny oraz osoby, które mają trudną sytuację spowodowaną chorobą lub niepełnosprawnością, mają chore dziecko, mogą to być rodziny wielodzietne, starsze i osamotnienie, dotknięte skutkami pandemii lub wojny.

Otwarcie bazy, która pozwoli darczyńcom na wybranie rodziny 12 listopada.

Rodzinę można zgłosić na dwa sposoby:

1. Dzwoniąc do liderki rejonu Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice, Orzesze, która przywozi zgodę pod wskazany adres (kontakt:[email protected], tel. 735 911 945).
2. Zgłosić samodzielnie: pobrać formularz zgody wstępnej ze strony: www.szlachetnapaczka.pl/zglaszam-rodzine , spotkać się z rodziną, którą zamierza się zgłosić, opowiedzieć jej o Szlachetnej Paczce i poprosić o podpis na zgodzie wstępnej. Na końcu trzeba zrobić zdjęcie lub skan dokumentu, a oryginał wysłać na adres Stowarzyszenia WIOSNA (ul. Berka Joselewicza 21. 31-031 Kraków).

Należy pamiętać, że rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji nie mogą same zgłaszać się do udziału w akcji Szlachetna Paczka. Mogą to zrobić tylko inne osoby lub instytucje czy stowarzyszenia. Otwarcie bazy, która ułatwi darczyńcom pomoc poszczególnym rodzinom nastąpi 12 listopada. Od tego dnia będzie można wybierać przyjęte rodziny i kontaktować się z wolontariuszami. Z kolei finał Szlachetnej Paczki – nazywany „Weekendem Cudów” przewidziany jest na 10-11 grudnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023