StartWiadomości Wiadomości dnia Wideo

Szonowice: A przyczepa wciąż stoi! [WIDEO]

Jak się okazuje pomimo upływu czasu, nie ma komu usunąć wraku z pola. Piszecie do nas o tym za pośrednictwem formularza kontaktu „DAJ ZNAĆ”: że naczepa wpisała się już w krajobraz wsi:

-usłyszeli Monika Sokołowska i Przemek Niedźwiecki od mieszkańców Szonowic. Postępowanie w sprawie wraku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Raciborzu. Sprawa jest skomplikowana, ponieważ właściciel firmy przewożącej lakier, a równocześnie kierowca ciężarówki, której naczepa spłonęła, kilka dni po tym zdarzeniu popełnił samobójstwo. Nasi reporterzy ustalili, kto powinien usunąć spaloną naczepę z ulicy Słowackiego. Czego się dowiedzieli?

Według ustaleń śledczych transport niebezpiecznych substancji zleciła firma z Czech. Tym samym za usunięcie pojazdu z ulicy Słowackiego odpowiedzialne są czeskie służby. Raciborska prokuratura zwróciła się do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie o to, by powiadomił Republikę Czeską, że wrak stoi i czeka na usunięcie. Powinny zająć się tym służby odpowiedzialne za ochronę środowiska po drugiej stronie granicy. Naszym śledczym nie jest on już potrzebny, ponieważ pobrano wszelkie dowody i próbki konieczne do badań i do ustalenia co było przewożone w beczkach. Na pytanie, kiedy w prokuraturze w Raciborzu planują zakończyć tę sprawę, usłyszeliśmy: proszę zadzwonić za rok… Trzeba jeszcze przesłuchać osoby związane z firmą zlecającą transport, niewykluczone, że będzie konieczna pomoc międzynarodowa, tzn. by to prokuratorzy z Czech wykonali te czynności. A to może potrwać.

Sprawą spalonej naczepy interesuje się też gmina Rudnik, tu jednak dopiero od piątku (23.11.) urzęduje nowy wójt, dlatego jest on na etapie zbierania informacji od swoich urzędników w tej sprawie.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

 

Zostaw komentarz