Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szóstoklasiści pisali dziś egzamin. Jak im poszło?

Facebook Twitter

Dla jednych trudniejsza matematyka, dla drugich język polski. Uczniowie szóstych klas pisali dziś pierwszy w swoim życiu poważny test. Egzamin ma sprawdzić ich wiedzę zdobytą w szkole podstawowej. Czy zadania sprawiły uczniom trudności?

Odpowiedzi na pytania szukał Arkadiusz Żabka, który odwiedził Szkołę Podstawową nr 34 w Rybniku:

Beata Mielczarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Rybniku, przyznaje, że to jeden z najważniejszych dni dla uczniów:

To jest taki pierwszy w ich życiu poważny sprawdzian, który, no niestety, muszą napisać. Uczniowie byli mocno zestresowani, próbowaliśmy ich tutaj jakoś rozluźnić, ale wiadomo stres robi swoje. Ale to jest konieczne, to sprawdzenie pewnego etapu ich kształcenia, tego, co już umieją, a czego jeszcze nie, gdzie należy ukierunkować ich dalsze kroki. Nasze szóste klasy miały sposobność pisania wielu testów próbnych, dlatego to nie było dla nich jakieś zaskoczenie.

Radio 90: Co zależy od wyników tych egzaminów?

Są uczniowie, którzy wybierają gimnazja nieobwodowe, także dla nich na pewno ważny jest wynik egzamin. Ale jeżeli wynik egzaminu jest dobry to i w obwodwym gimnazjum uczeń jest lepiej postrzegany.

Wyniki dzisiejszego egzaminu poznamy pod koniec maja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj