Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpadziści RMKS-u Rybnik na podium Pucharu Polski Juniorów

Facebook Twitter

Trzecie zawody z tego cyklu odbyły się w miniony weekend w hali widowiskowo-sportowej w Rybniku- Boguszowicach. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników i zawodniczek z kraju a także ze Słowacji i Słowenii.

Fot. facebook.com/szermierka.rybnik

Wśród mężczyzn bardzo dobrze spisali się szpadziści RMKS-u, Kamil Huwer i Wiktor Wałach, obaj stanęli na trzecim stopniu podium. Jak mówi szkoleniowiec RMKS-u Artur Fajkis, turniej zakończył się sukcesem:

Zakończył się troszeczkę taką niespodzianką dla nas. Przede wszystkim Wiktor Wałach- jest jeszcze kadetem i walczy w tej kategorii niższej- ale naprawdę bardzo dobrze się zaprezentował, wygrał ze starszymi zawodnikami, umocnił się w zasadzie na drugiej pozycji kadetów, jeżeli chodzi o polską listę klasyfikacyjną. Natomiast Kamil Huwer już jest dwa lata juniorem, w tym sezonie na pierwszym Pucharze Polski był już w pierwszej trójce, teraz również zajął trzecie miejsce. Duży sukces.

Trzecie miejsce wśród juniorek zajęła także szpadzistka RMKS-u, Alicja Klasik, która jak mówi, w tym sezonie rozkręca się z turnieju na turniej:

Początek dosyć ciężko mi szedł, na dwóch zawodach nie weszłam do ósemki, ale teraz myślę, że coraz bardziej się rozkręcam, coraz lepiej mi idzie, ostatnio byłam w pierwszej trójce, byłam druga, już coraz lepiej. Forma jest mam nadzieję, zobaczymy dalej jak na zawodach pójdzie. Pomaga mi to, że wszyscy wierzą we mnie i mi kibicują.

W rybnickim klubie coraz lepiej radzą sobie juniorzy, którzy rywalizują o wyniki ze swoimi koleżankami – dodaje trener Fajkis:

Zawsze gdzieś tam byli troszeczkę z tyłu, natomiast teraz widać, że ci chłopcy są coraz lepsi, to taka mała rywalizacja w klubie między chłopakami a dziewczynami na pewno jest. Jak wracamy z turnieju, to chłopcy mówią: No zobaczymy co zrobią dziewczyny. I na odwrót, to pomaga, że jedna i druga grupa stara się jak najlepiej wystartować.

Dodajmy, że zawody Pucharu Polski w Rybniku były ostatnimi z tego cyklu. W styczniu szermierzy z Rybnika czeka najważniejsza impreza sezonu w kraju, Mistrzostwa Polski.

www.facebook.com/szermierka.rybnik

Klasyfikacja generalna juniorów w zawodach „Puchar Polski III juniorów w szpadzie” w Rybniku:

1. Bartłomiej Szurlej KS Szpada Wrocław
2. Jakub Cieślik PZSZERM Warszawa
3. Kamil Huwer RMKS RYBNIK
3. Wiktor Wałach RMKS RYBNIK
5. Karol Noganowicz Kolejarz Wrocław
6. Bartłomiej Zbierada PKSZERM Warszawa
7. Jan Kardaszewicz Piast Gliwice
8. Stanisław Rutz KS Szpada Wrocław

www.facebook.com/szermierka.rybnik

Klasyfikacja generalna juniorek w zawodach „Puchar Polski III juniorów w szpadzie” w Rybniku:
1 Barbara Brych AZS AWF Kraków
2 Zofia Janelli Szpada Wrocław
3 Alicja Klasik RMKS RYBNIK
3 Michalina Kobylnicka Piast Gliwice
5 Anna Musiał Pałac Młodzieży Katowice
6 Aleksandra Piotrowska AZS AWF Kraków
7 Anna Wieczorek Muszkieter Gliwice
8 Emilia Korkus Muszkieter Gliwice

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022