Szpil we dwa łognie w Gaszowicach. Turniej gry podwórkowej w szczytnym celu
Ale będą emocję! Już w najbliższą niedzielę, 13 kwietnia 2025 roku w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach odbędzie się charytatywny turniej „Szpil we dwa łognie”.

Szacowany czas czytania: 00:44
Pomagają Gracji. Szpil we dwa łognie w Gaszowicach
Pamiętacie z lekcji w-f dwa ognie? Zawsze, wszyscy chcieli być matką… Teraz grę z czasów dzieciństwa przypominają mieszkańcom regionu w Gaszowicach. W tej gminie, w najbliższą niedzielę odbędzie się „Szpil we dwa łognie”. Do rywalizacji stanie kilkanaście drużyn, które zagrają ze sobą właśnie we wspomniane wcześniej dwa ognie. Rywalizacji sportowej towarzyszyć będzie kiermasz ciast. Wydarzenie rozpocznie się około 10 i potrwa do późnego popołudnia.
Cały dochód z turnieju zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 6-letniej mieszkanki Gaszowic, Gracji Morawskiej, która cierpi na rzadki zespół genetyczny z wadami ośrodkowego układu nerwowego.
Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury i Sportu w Gaszowicach, Piraci z Szarloty. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio 90.
Czytaj także: