Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpilki, które spowodują ukłucie… zazdrości. Bo buty na wysokim obcasie są sexy!

Facebook Twitter

Wyszczuplają, dodają seksapilu i pewności siebie. Buty na wysokim obcasie muszą się znaleźć w garderobie każdej kobiety. Jak dowodzą naukowcy, kobiety w szpilkach postrzegane są jako zdecydowane, odważne, niezależne, a często także bogatsze.

Buty z papieru, szkła czy porcelany?

W Międzynarodowym Muzeum Butów w Romans we Francji można znaleźć naprawdę interesujące okazy. Najstarsze, pochodzące z XV wieku p.n.e., wykonane zostały w Egipcie z papirusu. Dziś, dla wielu kobiet, to właśnie buty stanowią najważniejszą część garderoby. Średnio najwyższe szpilki, mierzące 8,8 cm, zakładają Brytyjki. I chociaż, jak apelują lekarze, buty na wysokim obcasie nie służą zdrowiu kręgosłupa i stóp, to jednak słychać także głosy, że im częściej się je zakłada, tym lepiej nogi dostosowują się do wszelkich niedogodności.

Szpilki, które trzeba mieć…
…ale w których niekoniecznie trzeba chodzić. Ile razy zdarzyło się nam Paniom kupić buty tylko dlatego, że „musimy je mieć, ale nie musimy w nich chodzić”? Bo nie ma do tego odpowiedniej okazji, bo kiedy trzeba ruszyć na parkiet, to lepiej nie ryzykować skręceniem kostki, bo wygodniej i szybciej w obuwiu sportowym? Faktem jest, że zgrabne poruszanie się w butach na kilkunastocentymetrowym obcasie jest nie lada wyzwaniem. Aczkolwiek takie właśnie obuwie wymusza na kobietach utrzymywanie ładnej, wyprostowanej sylwetki, co z kolei wpływa na wzrost atrakcyjności.

Buty na wysokim… poziomie abstrakcji

Jak można bowiem określić buty wykonane przez rumuńskiego projektanta Mihai Albu, których obcas mierzy aż 30 cm? Misternie wykonane obuwie kosztuje kilka tysięcy złotych, ale – co ciekawe – zaprojektowane jest tak, że można w nim chodzić. W przeciwieństwie, jak nam się wydaje, do „baletek na obcasie”, wysokiego na 20 cm, dzieła Christiana Louboutina.

Szpilki – symbol kobiecości

Buty na kilkunastocentymetrowym obcasie nieco rzadziej zakładają wysokie kobiety. Do tego grona Pań należy również Alice Taglioni, odtwórczyni głównej roli w nowym filmie Woody’ego Allena, „Paryż-Manhattan”. Aktorka mierzy aż 178 cm. Jak sobie radzi w szpilkach – o tym Panie będą mogły się przekonać już we wtorkowy wieczór (02.10.) w rybnickim Multikinie.

Właśnie tam, co miesiąc, organizowane są seanse tylko dla Pań, stąd cykl nosi nazwę Kina na Obcasach – w końcu takie buty są jedną z domen kobiecości. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla Was konkurs. Tym razem, aby powalczyć o jedną z czterech podwójnych wejściówek należało wysłać do nas zdjęcie swoich ulubionych butów. Od jednej ze słuchaczek otrzymaliśmy informację, by każde nadesłane zdjęcie zawierało informację o miejscu, gdzie można takie buty i kupić i w jakiej cenie ;) W galerii poniżej możecie zobaczyć wszystkie nadesłane na konkurs zdjęcia, to te, które podpisane są imionami uczestniczek. Jak Wam się podobają? I jakie są Wasze ulubione buty?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024