Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szpital Śląski w Cieszynie na obrazach

Facebook Twitter

W Galerii Zmiennej, to ta, która działa w Zespole Poradni Specjalistycznych szpitala w Cieszynie, można oglądać akwarele Andrzeja Daszka. To hołd dla 125 – letniej historii Szpitala Śląskiego w Cieszynie, którego budynki, były wielokrotnie fotografowane, po raz pierwszy znalazły się na akwarelach. Wystawa będzie czynna przez cały listopad.

Andrzej Daszek, mgr inż. architektury, ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Z zamiłowania artysta – plastyk, jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Twórczego „Brzimy” w Ustroniu, następnie Stowarzyszenia „Plener” przy Stowarzyszeniu Artystów Polskich w Warszawie, a także należy do Cieszyńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego „Więź”, będąc także uczestnikiem Dziennego Ośrodka Wsparcia w Cieszynie. W ramach działalności powyższych organizacji, wspierających artystę w jego twórczym rozwoju, organizowane są wystawy jego prac, często tworzone w czasie plenerów malarskich lub w zaciszu domowego warsztatu w Wiśle- Jaworniku.

W jego twórczości dominuje motyw architektury, przeważa styl industrialny, zachwyt nad zabytkowym budownictwem Polski i Europy uchwyconym z miejsc podróży. Jego prace plastyczne wykonane są najczęściej techniką akwareli, pasteli lub szkice piórkiem lub ołówkiem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj