Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szpital Śląski w Cieszynie dziękuje za pomoc, jednak….

Facebook Twitter

W komunikacie, jaki na swej stronie opublikowała lecznica czytamy, że są wdzięczni za oddolne inicjatywy, jednocześnie zwracają uwagę, że szpitale nie mogą przyjmować i wykorzystywać maseczek, rękawiczek czy kombinezonów bez odpowiedniego atestu.

Doceniając i szanując Państwa wysiłek musimy jednak zaznaczyć, że ze względów bezpieczeństwa i mając na uwadze zdrowie pacjentów i personelu, szpitale nie mogą przyjmować i wykorzystywać maseczek, rękawiczek czy kombinezonów bez odpowiedniego atestu, dopuszczającego je do opieki nad chorymi. Poruszająca jest Państwa inicjatywa szycia masek czy kombinezonów, jednak muszą one być wykonane ze specjalistycznych, sterylnych materiałów oraz oryginalnie zapakowane.

– czytamy na stronie Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Jak można pomóc?

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego uruchomiła zbiórkę pieniędzy, której celem będzie wsparcie Szpitala Śląskiego oraz Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego m.in. w zakresie doposażenia w potrzebne pacjentom i personelowi materiały.

Szpital zwraca uwagę, że ważna jest konkretna pomoc, którą może wskazać sam szpital lub właśnie Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

To wspaniałe, że tak wiele osób chce pomóc. Dbajcie o siebie, pamiętajcie o regularnym myciu rąk i zachowaniu higieny osobistej i jeśli możecie – zostańcie w domu.

Link do zbiórki TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020