Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Cieszynie wprowadza całkowity zakaz odwiedzin. Ministerstwo informuje o 3 przypadku w mieście

Facebook Twitter

Dziś (11.03.) na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o 3 osobie zarażonej w Cieszynie. Czekamy na więcej informacji w tej sprawie. Jak nieoficjalnie dowiaduje się Radio 90 to dziecko, małżeństwa u których wczoraj zdiagnozowano wirus.

Szpital w Cieszynie

W związku z sytuacją epidemiologiczną i zwiększonym ryzykiem zachorowań na infekcje wirusowe, w tym SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo – pacjentów, osób odwiedzających i personelu, od dzisiaj (11.03.) w placówce obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach. Decyzja dyrektora cieszyńskiego szpitala obowiązuje do odwołania.

Przypomnijmy, że wczoraj (10.03.) potwierdzono dwa przypadki koronawirusa w Cieszynie:

Na oddziale zakaźnym Szpitala Śląskiego w Cieszynie przebywa mężczyzna, który powrócił z terenu Niemiec i który po powrocie do domu telefonicznie zgłosił się do sanepidu. Stan hospitalizowanego mieszkańca jest dobry. Zgodnie z procedurami kwarantanną domową pod ścisłym nadzorem sanitarnym objęte zostały natychmiast osoby z najbliższego otoczenia, z którymi miał kontakt. Zostały od nich też pobrane próbki, z których jedna, należąca do mieszkanki miasta, również wykazała wynik dodatni. Pacjentka jest także w stanie dobrym.

– podał Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj