Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital tymczasowy w Katowicach będzie wygaszany. Sytuacja epidemiologiczna jest coraz lepsza

Facebook Twitter

Z każdym tygodniem sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim jest coraz lepsza. Stąd decyzje wojewody o stopniowym wygaszaniu łóżek covidowych w szpitalach.

fot. facebook.com/SlaskiUW

Z naszego krajobrazu znikają też szpitale, w których leczeni byli wyłącznie pacjenci zakażeni koronawirusem. Mówi wojewoda śląski:

Jarosław Wieczorek: Wygaszamy funkcjonowanie szpitala w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, na przełomie maja i czerwca ostatni pacjent opuści tę placówkę. Nastąpi oczywiście demontaż i powrót do tej funkcji, którą Międzynarodowe Centrum Kongresowe pełniło przed pandemią. Szpital w Pyrzowicach na razie pozostaje w gotowości, jeżeli będzie potrzeba, będzie służył mieszkańcom.

Każdego dnia zmniejsza się ilość osób hospitalizowanych:

Jarosław Wieczorek: To już tak naprawdę jest tylko kilkanaście osób na dobę, które trafiają do szpitali województwa śląskiego z rozpoznaniem covidowym. To jest optymistyczne. Musimy dalej z pokorą podchodzić do wirusa, abyśmy wrócili do normalności pozostaje apelować – szczepimy się. Dajmy szansę sobie i innym na powrót do normalności. (…)

Do tej pory (stan na 20.05.) w województwie śląskim zaszczepione zostały 2 miliony osób. W szpitalu tymczasowym w Katowicach od momentu jego uruchomienia 1 grudnia leczonych było 1316 pacjentów. Najmłodszy miał 19 lat, a najstarszy 100.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj