Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szpital w Cieszynie otrzymał sprzęt od WOŚP

Facebook Twitter

To jest sprzęt wartości - dokładnie - 211 399 złotych. W Szpitalu Śląskim w Cieszynie podliczono dary, jakie placówka nad Olzą dostała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w pierwszej połowie tego roku. Na Szpitalny Oddział Ratunkowy dotarł sprzęt specjalistyczny ofiarowany w ramach środków zebranych w 2014.

A „sprzęt z serduszkiem” pracuje w Cieszynie na wielu oddziałach: neonatologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, geriatrii i SOR-u. Szpital otrzymuje aparaturę co roku, od 20 lat. W sumie jest warta ponad milion 200 tysięcy złotych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie wzbogacił się o zestaw do trudnej intubacji, przeznaczony zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapewnia właściwą drożność dróg oddechowych. Zestaw posiada tor termowizyjny. Dotarły również 2 kardiomonitory, które służą do monitorowania funkcji życiowych dorosłych i dzieci a także skaner naczyń krwionośnych do lokalizacji i umiejscowienia żył powierzchownych. SOR wzbogacił się także o USG do oceny stanu pacjenta, respirator transportowy do wentylowania dorosłych i dzieci oraz wielofunkcyjny wózek do przewożenia pacjenta (może być ustawiony także w pionie), który jest przezierny (przejrzysty) dla promieni rtg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj