Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Jastrzębiu: „Jesteśmy gotowi na przyjęcie małych pacjentów z terenu Rybnika”

Facebook Twitter

"Jesteśmy gotowi na przyjęcie małych pacjentów z terenu Rybnika" - zapewnia w rozmowie z Radiem 90 Marcelina Kowalska, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu- Zdroju. To tam będą trafiać pacjenci w związku z zawieszeniem działalności pediatrii w Rybniku.

Jak już was informowaliśmy prawdopodobnie od 1 lipca zostanie zawieszona praca oddziału pediatrycznego w rybnickim szpitalu. Taki wniosek na ręce wojewody w związku z brakiem lekarzy złożyła dyrekcja placówki. Wojewoda czeka na opinię NFZ, wtedy też podejmie ostateczną decyzję.

Jastrzębską lecznica zapewnia, że jest gotowa na przyjęcie pacjentów:

Marcelina Kowalska: Oczywiście nasz szpital jest przygotowany na przyjęcie pacjentów z okolic Rybnika również, opiekunowie dzieci potrzebujących hospitalizacji mogą zgłaszać się na Izbę Przyjęć naszego oddziału pediatrycznego i tam na pewno otrzymają pomoc.

Radio 90: Czy w związku z tą sytuacją będzie zwiększona liczba łóżek na oddziale pediatrycznym?

Marcelina Kowalska: Nasza baza łóżek wynosi 20 miejsc hospitalizacji dla dzieci, bo na razie nie ma pełnego obłożenia i nie ma takiej potrzeby.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Dodajmy, że zgodnie z wnioskiem dyrekcji rybnickiego szpitala dzieci z terenu Rybnika mają trafiać do szpitali w Jastrzębiu- Zdroju, Żorach oraz Rydułtowach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj