Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Jastrzębiu wydał komunikat

Facebook Twitter

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu- Zdroju zabiera głos w sprawie zagrożenia epidemiologicznego w placówce. Dyrekcja potwierdza, że całkowicie wstrzymano przyjęcia, zamknięto izbę przyjęć, wstrzymane zostało również przyjmowanie paczek dla pacjentów hospitalizowanych w oddziałach oraz wizyty w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych. Dopiero po otrzymaniu wyniku wszystkich badań będzie informować o ilości osób zakażonych.

Cała treść komunikatu:

W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, dnia 18.04.2020 r. dyrekcja zdecydowała o całkowitym wstrzymaniu przyjęć. Konieczne było również zamknięcie izby przyjęć, wstrzymane zostało przyjmowanie paczek dla pacjentów hospitalizowanych w oddziałach oraz wizyty w poradniach specjalistycznych przyszpitalnych.

Dla bezpieczeństwa pacjentów i personelu konieczne było wykonanie testów weryfikujących. Nadal czekamy na informacje dotyczące pobranych próbek oraz pozostajemy w kontakcie z sanepidem. Po otrzymaniu wyniku wszystkich badań będziemy informować o ilości osób zakażonych.

Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, szpital podejmuje wszelkie niezbędne działania, wprowadzono szereg procedur mających na celu ograniczenie zagrożenia.

W wiadomościach Radia 90 mówiliśmy o pomyłce, do jakiej miało dość w laboratorium w Zabrzu. Okazuje się, że znaczna część wyników pobrana od personelu i pacjentów jastrzębskiego szpitala okazała się negatywna i nie mają oni stwierdzonego zakażenia koronawirusem. W Radio 90 od wczoraj (19.04.) informowaliśmy o 22 potwierdzonych przypadkach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023