Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Jastrzębiu z łóżkami dla chorych na Covid- 19. Co z innymi szpitalami?

Facebook Twitter

"Szpital w Jastrzębiu ze 127 łóżkami covidowymi będzie ogromnym wsparciem dla służby zdrowia na Śląsku"- mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego. Jak wiecie z wiadomości Radia 90 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu- Zdroju od najbliższego piątku (19.03.) dedykowany będzie dla chorych na Covid- 19.

Szpital w Jastrzębiu-Zdroju

Pozostałe szpitale w regionie także w miarę możliwości będą poszerzały bazę łóżek:

Alina Kucharzewska: Jeśli chodzi o szpital w Raciborzu, to to jest ten szpital, który był pierwszym tzw. jednoimiennym, ma 170- 175 łóżek covidowych, te łóżka właściwie już się zapełniają. Szpital w Cieszynie tak samo, dlatego tam są decyzje o uruchomieniu kolejnych kilkunastu miejsc. Jeśli chodzi o szpital w Wodzisławiu, tu również kilkanaście dodatkowych miejsc będzie uruchomionych. Szpital w Rybniku? Tam funkcjonuje oddział i on nie ma możliwości rozwinięcia większej ilości miejsc, ponieważ- pamiętajmy- przyjmuje też pacjentów niecovidowych. Ogromnym zapleczem będzie szpital w Jastrzębiu, który będzie miał ponad 120 łóżek covidowych.

Przypomnijmy, od najbliższego piątku (19.03.) w jastrzębskim szpitalu wstrzymane zostaną zabiegi planowe. Przychodnia specjalistyczna działać ma bez zmian.

Od soboty (20.03.) w całym kraju obowiązuje całkowity lockdown. Dziś (17.03.) nowe obostrzenia ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj