Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Jastrzębiu: Za mało rąk do pracy, by przyjmować małych pacjentów

Facebook Twitter

Dwóch lekarzy, w tym ordynator, już nie pracują na pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 2 w Jastrzębiu. Złożyli wypowiedzenia i odeszli.

Na oddziale zostało w sumie 10 lekarzy dyżurujących i jeden starszy asystent. To za mało rąk do pracy, by móc przyjmować małych pacjentów – mówi Marcelina Kowalska, rzeczniczka jastrzębskiej lecznicy:

Problem ten dotyka całego regionu, całej Polski, nas też dotknął. Od samego uruchomienia oddziału pediatrycznego 1 czerwca tego roku, zespół lekarski funkcjonował w minimalnym składzie, natomiast cały czas podejmowaliśmy działania, żeby ten zespół, wesprzeć, żeby pozyskać nowych lekarzy, to się niestety nie udało.

Od 4 listopada na 3 miesiące działalność pediatrii będzie zawieszona. Kogo szpital przyjmie do pracy od zaraz?

W tej chwili przede wszystkim poszukujemy lekarza zarządzającego oddziałem który będzie trzonem do budowania zespołu, poszukujemy również lekarzy asystentów, do współpracy. Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany pracą w naszym nowo wybudowanym, pięknym oddziale, to zapraszamy do kontaktu.  Zgodnie ze złożoną do Narodowego Funduszu Zdrowia ofertą, powinniśmy zapewnić ponad 1100 godzin, natomiast obsada lekarska, którą teraz dysponujemy nie jest w stanie zapełnić grafiku.

W tej chwili oddział działa w ograniczonym zakresie: przyjmowane są tylko ostre przypadki.

Zawieszenie oddziału będzie trwało przez 3 miesiące, natomiast mamy ogromną nadzieję, że uda nam się wznowić tą działalność wcześniej. Cały czas rozmowy trwają, przeprowadzamy szereg działań, nasi lekarze ze szpitala, z oddziału Intensywnej Terapii Dziecięcej, z oddziału Neonatologii i wielu innych, próbują własnymi możliwościami pozyskać lekarzy do współpracy. Wszyscy się starają i mam nadzieję, że to odniesie pozytywny efekt.

Rodziców z Jastrzębia martwi ta sytuacja, chcieliby mieć oddział blisko. Posłuchaj co powiedzieli naszej reporterce:

Mali pacjenci z Jastrzębia są kierowani do szpitali w Rybniku, Rydułtowach i Żorach.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021