Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Knurowie wstrzymał przyjęcia pacjentów

Facebook Twitter

Na oddziale chorób wewnętrznych wykryto koronawirusa u siedmiu pacjentów i czterech osób z personelu. W związku z tym do środy (7.10.) na pierwszą internę nie będą przyjmowani chorzy. Pacjenci, którzy uzyskali dodatni wynik testu PCR, przewiezieni zostali do innych szpitali na terenie województwa śląskiego. Wśród nich nie było nikogo ze stanem zagrożenia życia.

Zakażeni pracownicy (dwie pielęgniarki, salowa oraz fizjoterapeuta) przebywają w izolacji domowej. Na chwilę obecną u pozostałych pacjentów oraz personelu nie stwierdzono zakażeń.

Komunikat szpitala:

W związku z pojawieniem się na Oddziale Chorób Wewnętrznych I ogniska koronawirusa oraz uzyskaniem pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa wśród 4 pracowników oddziału oraz 7 pacjentów podjęliśmy decyzję o zawieszeniu przyjmowania pacjentów na oddział do dnia 7 października 2020r. Pacjenci, którzy uzyskali dodatni wynik testu PCR przewiezieni zostali do innych szpitali na terenie województwa śląskiego. Wśród nich nie było nikogo ze stanem zagrożenia życia. Nasi pracownicy ( dwie pielęgniarki, salowa oraz fizjoterapeuta) przebywają w izolacji domowej . Na chwilę obecną u pozostałych pacjentów oraz personelu nie stwierdzono zakażeń. Zarówno Pacjentom jak i Personelowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Dziękujemy za pomoc i współpracę w tych trudnych chwilach służbom Wojewody Śląskiego oraz Wojewódzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Katowicach. Jesteśmy również w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gliwicach, która monitoruje sytuację oraz służy pomocą za co dziękujemy Pani Dyrektor Arlecie Mrugale.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj