Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Raciborzu wróci do normalnych przyjęć pacjentów?

Facebook Twitter

Co dalej ze szpitalem jednoimiennym w Raciborzu? Czy placówka zacznie przyjmować wszystkich pacjentów, nie tylko tych zakażonych koronawirusem?

Pojawiła się taka szansa po informacji Ministerstwa Zdrowia, które zapowiedziało, że przekształci część szpitali jednoimiennych w placówki przyjmujące wszystkich pacjentów, a tylko jeden szpital na dwa województwa będzie dedykowany do obsługi pacjentów zakażonych koronawirusem. Mówi rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska:

Analizowane są wszelkie warianty. W tej chwili przede wszystkim finalizowane są działania zmierzające do uruchomienia działalności szpitala w Raciborzu w formie hybrydowej. Takiej, która umożliwi świadczenie usług w szpitalu także dla pacjentów innych niż zakażonych. Ostateczna zgoda zostanie wydana z chwilą osiągnięcia porozumienia ze Śląskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w zakresie finansowania udzielanych świadczeń. To jest jeszcze kwestia kilku najbliższych dni. Jeżeli dojdzie do porozumienia NFZ ze szpitalem, to może to być 1 września, ale jest jeszcze tydzień, zaczekajmy czy zostanie sfinalizowane porozumienie.

Nadal nie wiadomo, który szpital w naszym województwie, w Raciborzu czy w Tychach, będzie nadal jednoimienny.

– dodaje Alina Kucharzewska:

Trwają z obiema placówkami rozmowy. Zobaczymy jak one się zakończą. Za wcześnie jeszcze, aby decydować i podejmować ostateczne decyzje w zakresie obu tych szpitali. Zapamiętajmy, że epidemia się nie skończyła, wręcz przeciwnie, przygotowujemy się do drugiej fali. Mieszkańcy muszą być zabezpieczeni pod kątem zakażenia.

Decyzje mają zapaść w najbliższych dniach.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj