Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Szpital w Rybniku: SOR i pediatria jak nowe!

Facebook Twitter

Dziś (19.07.) w rybnickim szpitalu można było zobaczyć efekty wielomiesięcznych prac. Na remont oddziału dziecięcego udało się pozyskać fundusze z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, zaangażowany był także pracujący tam na co dzień personel medyczny.

Posłuchajcie jak oddział dla najmłodszych pacjentów się zmienił:

Oddział dysponuje 28 łóżkami w 20 salach, komfort dla małego pacjenta jest wysoki – dodaje szefowa pediatrii dr Katarzyna Musioł. Remont trwał 5 miesięcy, od stycznia, oddział nie przerywał działalności:

Myśmy pracowali przy czynnym oddziale, myśmy równolegle przyjmowali pacjentów, pracowaliśmy, co dodatkowo stwarzało wiele trudności, wymagało od nas niezwykłej koncentracji, żeby nie zaniedbać pacjentów, nie popełnić żadnego błędu. A wyniki pokazały, że właściwie przyjęliśmy porównywalną ilość pacjentów do ubiegłego roku. Czyli pomimo remontu, pacjenci się u nas leczyli, uzyskiwali pomoc.

Drugą niemniej ważną inwestycją w rybnickiej lecznicy była przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Placówka na ten cel pozyskała 9,4 mln złotych- mówi Bożena Mocha-Dziechciarz dyrektorka Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego nr 3 w Rybniku:

Przebudowaliśmy płytę lądowiska, dostosowaliśmy je do przepisów obowiązujących, wyposażyliśmy SOR w tę część związaną bezpośrednio z działaniami na rzecz pacjentów „na ostro” przyjmowanych, jest część związana z pracownią tomografii komputerowej, to stanowi też zabezpieczenie dla naszej jednostki, bo to drugi posadowiony, tego typu aparat. Będzie pracował, zabezpieczając oddziały szpitalne.

Pieniądze zostały przeznaczone na stworzenie stanowiska do przyjmowania najmłodszych pacjentów z wypadków komunikacyjnych.

Ten remont to dopiero początek zmian. Jak dodaje szefowa placówki, w przyszłości rybnicki SOR mógłby pełnić rolę centrum urazowego, nie ma obaw co do pozyskania do pracy nowego personelu:

Podstawa to jest infrastruktura, dobrze doposażona, bo to jest bezpieczeństwo dla personelu i dla pacjenta, do takiego miejsca na pewno chętnie zmierzają specjaliści, chcą z nami współpracować.  Nie mogę narzekać, tutaj bardzo sprawnie działa zespół, który pozyskaliśmy w ostatnim czasie. Tak dalej trzymać.

Przykładem pediatria, gdzie w tej chwili pracuje 20 rezydentów. Co jest ewenementem na skalę całego kraju – kończy Bożena Mocha-Dziechciarz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj