Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach z szansą na nowoczesne laboratorium

Facebook Twitter

Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach z szansą na nowoczesne laboratorium. Trwają starania, by pozyskać pieniądze na zakup urządzenia, dzięki któremu w Pracowni Mikrobiologii można by było wykonywać testy w kierunku COVID-19.

Głównym naszym celem jest to, abyśmy mogli dla swojego personelu i dla swoich pacjentów wykonywać testy. Nie ukrywam, że skierowałem pismo do JSW do fundacji, jeżeli pomoc z ich strony będzie, to będziemy się zastanawiać jak to rozwiązać, żeby fundację wpierać. Jeżeli uzyskalibyśmy wpis na listę ministra zdrowia i zakontraktowalibyśmy przez NFZ, wówczas mielibyśmy możliwość robienia testów komercyjnych w granicach 25%.

-mówi Krzysztof Kowalik, dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach.

Sprzęt kosztuje 380 tysięcy złotych. Jeśli uda się go kupić, każdy pacjent mógłby mieć zrobiony test na obecność koronawirusa w ciągu godziny. Sprzęt pozwala również na diagnozowanie także innych chorób w okresie zwiększonej zachorowalności, zwłaszcza wirusów grypy, a także – bakterii Clostridium Difficile, odpowiedzialnej za większość zakażeń szpitalnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj