Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szpital w Wodzisławiu wita chirurgów na swoim pokładzie

Facebook Twitter

Po czasowym zawieszeniu pracy oddziału, czarne chmury póki co zniknęły znad chirurgii w wodzisławskim szpitalu.

Jak informowaliśmy już w Radiu 90: od początku tego miesiąca pracuje już cały zespół lekarzy, dzięki czemu od przyszłego poniedziałku (18.11.) oddział uruchomiony zostanie w pełnym zakresie, tzn. 50 łóżek, końca dobiega remont zamkniętego skrzydła oddziału:

Jest to sześciu specjalistów i trzech lekarzy asystentów, prawdopodobnie do tego zespołu dołączy jeszcze dwóch, trzech lekarzy. Będzie to pełny zespół, który będzie operował i leczył pacjentów w ramach oddziału chirurgii ogólnej. Sytuacja jest o tyle dobra dla szpitala i pacjentów, bo jest to zespół bardzo dobrze ‚wyoperowany’, doświadczony i będziemy realizować świadczenia nie tylko w tym zakresie, w jakim świadczyliśmy do tej pory. Ale będą to również nowe zabiegi, które do tej pory na tym oddziale nie były realizowane. Zachęcam wszystkich pacjentów, którzy mieli odkładane zabiegi, będziemy się z nimi kontaktować, zachęcam, by wracali do szpitala, żeby chcieli się leczyć w tym szpitalu. Zapewnię, że ta opieka będzie na najwyższym poziomie.

– zapewnia dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, Krzysztof Kowalik. Lekarze do tej pory zatrudnieni byli w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Oddziałem kieruje dr Bolesław Oleś. Czy udało się ich przekonać?

Na pewno to, że ktoś może przyjść, może ten oddział zbudować od podstaw, tak jak chce ten oddział zbudować i realizować teki świadczenia, jakie chce, to na pewno jest argument, który przemawia za tym, że osoba, która kieruje takim oddziałem, jeżeli w poprzednim miejscu pracy z jakiegoś powodu źle się czuła i chciała odejść, to było tu miejsce i mogła to robić. Bliskość tego miejsca to są ludzie, którzy w okolicy mieszkają, to też przemawiało za tym, że lekarze chcieli pracować. Jeśli chodzi o finanse, to obracamy się cały czas w tej kwocie, która na wynagrodzenia na chirurgię była przeznaczona. Nie był to decydujący argument.

W wodzisławskim szpitalu mają być wykonywane nowe zabiegi np. z zakresu chirurgii trzustki czy chirurgii piersi. Ważna wiadomość także dla pacjentek oddziału ginekologiczno-położniczego: 8 lekarzy zapewniło, że wycofają złożone wcześniej wypowiedzenia; na stanowisku ordynatora zostaje dr Barbara Ciszek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj