Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Wodzisławiu bez oddziału chirurgii. Co dalej?

Facebook Twitter

Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach pół roku temu zawiesił oddział chirurgii. Czy to oznacza zamknięcie oddziału? Okazuje się, że niekoniecznie.

Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach zawiesił oddział chirurgii. Dyrekcja lecznicy nie złożyła wniosku o jego zamknięcie, wciąż mając nadzieję na znalezienie lekarzy do pracy.

Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach bez oddziału chirurgii. Trwają rozmowy z lekarzami

Śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zgodził się na dalsze zawieszenie, teraz do 15 marca – tłumaczy to starosta wodzisławski, Leszek Bizoń:

Leszek Bizoń: Zamknięcie następuje na wniosek, więc nie składamy wniosku, Narodowy Fundusz Zdrowia też sam takiej procedury nie wszczyna. Procedura na wniosek szpitala trwa kilka miesięcy. Nie chcemy tego robić i nie będziemy tego robić. Będziemy w dalszym ciągu szukać i jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie uda się ten zespół lekarzy, z którym rozmawiamy pozyskać i uruchomić ten oddział. Zakładamy, że w marcu, na pewno w kwietniu.

Szpital w Wodzisławiu zawiesił oddział chirurgii. Odpowiedź starosty Leszka Bizonia

Leszek Bizoń

Termin aktualny na dziś, przypomnijmy, to 15 marca. Lekarze, z którymi toczone są rozmowy złożyli wypowiedzenia u swoich pracodawców w ostatni poniedziałek (30.01.).:

Leszek Bizoń: Mamy nadzieję, że w tym czasie pozyskamy tych lekarzy i uda się uruchomić, chociaż na dziś wiem, że ci lekarze, którzy chcą przyjść, którzy złożyli wypowiedzenia w swoich macierzystych zakładach, mają trochę dłuższy okres wypowiedzenia. Obiecali, że będą się starali ten okres skrócić. My też rozmawiamy z dyrekcją tych szpitali o wyrażenie zgody na skrócenie ich okresu wypowiedzenia. Taką mam nadzieję, że to się uda załatwić. Nadzieja była na styczeń, bo już w listopadzie mieliśmy w zasadzie potwierdzony pewien zespół lekarzy, który miał przyjść i od połowy grudnia zapowiadali, że wejdą. Sytuacja się trochę zmieniła, miało to być od początku stycznia. Niestety sytuacja inna spowodowała, że ci lekarze zrezygnowali z przyjścia do naszego szpitala.

Szpital w Wodzisławiu zawiesił oddział chirurgii

Starosta wodzisławski, Leszek Bizoń, nie chce zdradzić nazwisk, ani skąd są lekarze, którzy mają rozpocząć pracę na chirurgii w Wodzisławiu, dopóki nie podpisano z nimi umów. O jakiej grupie medyków mówimy?

Leszek Bizoń: Na dziś trzech plus jeden i rezydent, czyli to już mamy pięciu lekarzy. Mamy dwie panie, lekarki z Ukrainy, które pracują u nas w szpitalu, ale niestety ze względów innych, proceduralnych nie mogą samodzielnie świadczyć swoich usług, ale w asyście do tych, którzy przyjdą- mogą, więc w tym momencie mówimy o siedmiu lekarzac

Pojawiła się też nadzieja na uruchomienie od początku marca zawieszone w tej chwili oddziału pediatrycznego w szpitalu w Rydułtowach. Starosta Bizoń potwierdził w rozmowie z Radiem 90, że dwóch lekarzy specjalistów potwierdziło chęć pracy w lecznicy i prowadzenia oddziału, pozostać ma też część dotychczasowego personelu.

Czytaj także:

Zobacz naszą ostatnią rozmowę ze starostą wodzisławskim Leszkiem Bizoniem:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023