Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital Wodzisław: Ginekologia, położnictwo i neonatologia – nie zamkną, a przeniosą

Facebook Twitter

Szykuje się remont w kilku oddziałach wodzisławskiego szpitala. Chodzi m.in. o ginekologię i położnictwo.

ginekolog

Remont przejdą oddziały: Ginekologiczno-Położniczy, Neonatologiczny i Trakt Porodowy

Mimo remontu, oddziały w wodzisławskim szpitalu będą działać bez zmian

– uspokaja pacjentki i ich rodziny szefostwo lecznicy.

Pacjentki po porodzie przebywają w dwuosobowych salach. Na Trakcie Porodowym każda rodząca pacjentka przebywa w pojedynczej, indywidualnej sali porodowej, z zachowaniem intymności i godności. Każdej rodzącej może towarzyszyć przy porodzie wybrana bliska osoba. Na czas prac oddziały zostaną tymczasowo przeniesione na IV piętro budynku głównego Szpitala w Wodzisławiu Śląskim.

Trakt Porodowy niezmiennie pozostanie na III piętrze. Szpital planuje wykonanie wszystkich prac w taki sposób, aby umożliwić niezakłóconą pracę działalność oddziałów objętych remontem. Spokój i komfort pacjentek nie zostanie też zakłócony. Szpital na remont oddziałów dostał z powiatu ponad pół milina złotych. Na razie nie podano dokładnego terminu rozpoczęcia prac.

Zgodnie z wnioskiem Dyrekcji Zakładu, mając na względzie zakres prac oraz funkcjonalne połączenie Oddziału Neonatologicznego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wskazane prace należy wykonać jednoczasowo, tak aby nie narażać pacjentek na niedogodności związane z remontami.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Neonatologiczny zostaną tymczasowo przeniesione na IV piętro budynku głównego Szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Trakt Porodowy niezmiennie pozostanie na III piętrze w budynku głównym Szpitala. Szpital planuje wykonanie wszystkich prac w taki sposób, aby umożliwić niezakłóconą pracę działalność oddziałów objętych remontem.

W ramach prac modernizacyjnych planowane jest: wymiana wykładziny, malowanie ścian i sufitów, modernizacja toalet, wymiana oświetlenia, malowanie futryn i wymiana skrzydeł drzwiowych.

Zgodnie z szacunkami dyrekcji PPZOZ koszt remontu wyniesie ok. 568 000 złotych.

Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj