Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpitale w regionie korzystają ze sprzętów zakupionych dzięki pieniądzom zebranym podczas WOŚP

Facebook Twitter

Za nami XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze pomogą dzieciom i seniorom. Jak zwykle zakupiony zostanie sprzęt medyczny. My sprawdzamy, jak szpitale z niego korzystają i czy czekają na kolejne prezenty otrzymane dzięki zbiórce przeprowadzonej podczas WOŚP.

Arkadiusz Żabka odwiedził szpital w Rydułtowach, który otrzymał sprzęty zakupione dzięki pieniądzom zebranym podczas akcji WOŚP. Sprzęt znajduje się między innymi na oddziale pediatrycznym i pododdziale patologii noworodka – mówi Agnieszka Cylc zastępca oddziałowej:

Mamy kardiomonitor, który służy do obserwacji pracy serca. Kardiomonitor namierzy również saturacje, pomiary ciśnienia oraz pomiar temperatury ciała. Wydaje mi się, że gdyby nie pomoc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mielibyśmy tych urządzeń. Cieszymy się, że udało się ten sprzęt zakupić, że mamy taki sprzęt na oddziale, często z niego korzystamy.

Sprzęt zakupiony dzięki pieniądzom ze zbiórki przeprowadzonej przez fundację, służy także małym pacjentom na oddziale neonatologicznym:

– mówiła Marianna Łaczmańska-Gojny, ordynator oddziału neonatologii w rydułtowskim szpitalu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022