Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpitale w Rybniku i w Jastrzębiu-Zdroju: Znów można normalnie odwiedzać pacjentów

Facebook Twitter

Od dziś (4.04.) znów możliwe są odwiedziny pacjentów w Wojewódzkich Szpitalach Specjalistycznych w naszym regionie, chodzi o placówki w Rybniku i w Jastrzębiu- Zdroju. Lecznice opublikowały zasady, na jakich zgadzają się na odwiedziny.

Nadal obowiązuje reżim sanitarny: dystans, dezynfekcja rąk oraz maseczka zasłaniająca usta i nos, noszona w prawidłowy sposób.

Komunikat szpitala w Rybniku:

Zaleca się, żeby odwiedziny chorych w oddziałach szpitalnych odbywały się w godzinach niekolidujących z pracą personelu medycznego. Odwiedziny powinny zakończyć się przed godziną 19.00.

Pacjenta może odwiedzać tylko jedna osoba. Czas trwania odwiedzin – do 30 minut. W szczególnych sytuacjach – za zgodą Kierownika Oddziału/lekarza dyżurnego – dwie osoby.

Odwiedziny muszą odbywać się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego – maseczka zasłaniająca usta i nos, dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu ze szpitala oraz przy wejściu i wyjściu z sali chorego.

Osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji m.in. kaszel, gorączka, ból gardła i itp.

Informujemy też, że przy przyjęciu pacjenta na oddział szpitalny nie jest już konieczne przedstawianie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Jeśli pacjent będzie miał objawy świadczące o możliwości zakażenia, zostanie mu wykonany w szpitalu test antygenowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj