Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Sztandar to symbol łączący załogę”. Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju z nadaniem

Facebook Twitter

Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju ze sztandarem. Uroczystość nadania odbyła się w czwartek (13.04) w szkole muzycznej w Jastrzębiu- Zdroju.

zakład karny

To dla nas symbol łączący załogę – mówi pułkownik Wojciech Emerling dyrektor jastrzębskiego więzienia:

Wojciech Emerling: Nadanie sztandaru to jest naprawdę wielka chwila dla jednostki. Jest to symbol, który jednoczy załogę w takim codziennym trudzie naszej ciężkiej pracy. Pracy, która wymaga poświęcenia, ale wymaga też zaangażowania w to, żeby pomóc ludziom, którzy gdzieś w swoim życiu zbłądzili, żeby przywrócić im wiarę w to, że mogą z powrotem funkcjonować w społeczeństwie, a społeczeństwu dać właśnie to poczucie bezpieczeństwa. Przywrócić pełnoprawnego obywatela, który będzie naszym sąsiadem i którego, który będzie żył wśród nas.

W uroczystościach nadania sztandaru wziął udział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś:

Michał Woś: Historycznie. Przecież w średniowieczu żołnierze zawsze szukali chorągwi, ona wspomagała. Tak samo dzisiaj to współczesna symbolika, żeby cała kadra i wszyscy funkcjonariusze byli zjednoczeni, czyli współpracowali ze sobą, wzajemnie działali i wtedy efekty są najlepsze. No i oczywiście reprezentacja na zewnątrz. Sztandar reprezentuje jednostkę, ale reprezentuje wszystkich funkcjonariuszy, którzy z dumą noszą mundur służby więziennej, na którym też są barwy Rzeczypospolitej Polskiej. A na sztandarze są to wielkie słowa ważne dla każdego Polaka, szczególnie dla mundurowych, czyli „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju ma charakter półotwarty. Wielu więźniów pracuje zakładach produkcyjnych, czy nawet w kopalniach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj