Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sztywny Pal Azji zagra w DK Boguszowice

Facebook Twitter

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach zaprasza w sobotę (22.09.) na koncert zespołu Sztywny Pal Azji. Jako support wystąpi The Blues Experience. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Bilety w cenie 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu.

Sztywny Pal Azji – Grupa powstała na początku 1986, założona przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie dał się poznać jako zespół popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Zespół zakwalifikował się do „złotej dziesiątki”, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Później Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987,1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). Na swoim kocie zespół ma już 10 albumów, a zadebiutował w 1987 roku płytą – „Europa i Azja” z którego pochodzi ich największy przebój „Wieża radości, wieża samotności”. W tym roku, w piątym już podsumowaniu Polskim Topie Wszech Czasów utwór zajął 4 miejsce, wyprzedzają go tylko takie przeboje jak „Biała Flaga” REPUBLIKI, „Dziwny jest ten świat” NIEMENA, „List dom” DŻEMU.

Przed występem gwiazdy wieczoru na scenie pojawi się rybnicka grupa zyskująca coraz większe uznanie tj. The Blues Experience. Debiutancki album zespołu zatytułowany „Hold On Time” ujrzał światło dzienne we wrześniu 2011 r., a w tym roku zespół pojawił się na składance „Sealesia 2” – kompilacji prezentującej najciekawszych artystów z województwa śląskiego.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj