Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szukają świadków wypadku w Simoradzu

Facebook Twitter

Poszukiwani świadkowe wypadku w Simoradzu. Doszło do niego przed tygodniem w nocy z czwartaku na piątek (09.07/10.07.). W zdarzeniu z udziałem samochodu Renault Megane ucierpiał 21-letni mężczyzna, jego stan określany jest jako ciężki. Na informacje o przebiegu wypadku czekają mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Fot. cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie poszukują świadków zdarzenia zaistniałego w nocy z 9 na 10 lipca 2020 r. w Simoradzu na ulicy Głównej. W zdarzeniu z udziałem samochodu Renault Megane k.szarego ucierpiał 21-letni mieszkaniec gminy Jasienica, który został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie.

Wszelkie informacje o zdarzeniu proszę kierować do Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie– tel 47 8573 200 lub bezpłatny nr alarmowy 997 albo bezpośrednio do prowadzącego postępowanie – 47 8573 111.

Przestępstwo spowodowania wypadku w ruchu drogowym jest zagrożone karą pozbawienia wolnośći nawet do 8 lat. Informujemy jednocześnie, że przepisy prawa regulują karę za ucieczkę z miejsca zdarzenia, i tak samo traktują kierowców, którzy zbiegli z miejsca wypadku, jak tych, którzy spowodowali wypadek w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 12 lat. W praktyce oznacza to, że sąd, skazując sprawcę za spowodowanie wypadku czy katastrofy w ruchu drogowym, musi potraktować go bardziej surowo – sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a w wypadku przestępstwa określonego w art. 177 § 2 (wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu) w wysokości nie niższej niż 2 lata, do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Dodać również należy, że odpowiedzialność karna dotyczy również pomagania osobie, która uciekła z miejsca wypadku. Zgodnie z art. 239 KK § 1. „Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa(…) uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, (…)
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023