Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szukają wolontariuszy na Szczyt Klimatyczny w Katowicach

Facebook Twitter

Wielka impreza za nieco ponad 3 miesiące (3-14.12.). Do stolicy województwa zapowiedziało swój przyjazd 30 tysięcy gości z blisko 200 krajów, by obradować nad wyznaczeniem najważniejszych kierunków ochrony klimatu. Czym będą zajmować się wolontariusze?

Fot. rybnik.eu

Ich zadaniem będzie m.in. obsługa punktów informacyjnych na terenie dworców i lotnisk, w hotelach, w centrach informacji turystycznej, czy w miejscach sąsiadujących bezpośrednio z terenem konferencji. Będą też wspierać działania strefy wystawienniczej, dedykowanej organizacjom pozarządowym i aktywistom. Wolontariusze będą pracować nie tylko w Katowicach, ale również w Krakowie.

Wolontariuszami mogą zostać osoby pełnoletnie (warunek konieczny), posługujące się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym komunikację z uczestnikami konferencji, dyspozycyjne w terminie od 26 listopada do 20 grudnia (praca w systemie zmianowym, zgodnie ze zgłoszoną dyspozycyjnością). Mile widziane doświadczenie wolontariackie, znajomość innych języków obcych (np. francuski, hiszpański, rosyjski, niemiecki lub inne) i umiejętność pracy w zespole. Dodatkowym atutem będzie także wiedza z zakresu ekologii, ochrony środowiska, stosunków międzynarodowych, czy międzynarodowej współpracy gospodarczej.

Osoby zainteresowane udziałem w wolontariacie podczas COP24 powinny wypełnić formularz rekrutacyjny, a następnie wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj