Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szukał grzybów, znalazł granat

Facebook Twitter

W lesie przy ulicy Piaskowej w Jastrzębiu- Zdroju, wczoraj (15.09.) przedpołudniem mieszkaniec miasta znalazł przedmiot przypominający granat. Mundurowi na miejscu potwierdzili, że to skorodowany granat F1 bez zapalnika, pochodzący z czasów II wojny światowej.

Stróże prawa z Jastrzębia wyznaczyli strefę bezpieczeństwa i zabezpieczali miejsce do czasu przyjazdu oddziału saperów z Gliwic.

Za policją przypominamy, że pierwszą i najważniejszą zasadą w przypadku odnalezienia niewybuchu jest zachowanie najwyższej ostrożności. Nie wolno dotykać znalezisku. Dobrze jest też wyraźnie oznakować miejsce odnalezienia niewybuchu w celu ostrzeżenia osób postronnych, aby nie narażać ich bezpośrednio na niebezpieczeństwo.

Po znalezieniu niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję. Funkcjonariusze w dalszych krokach powiadomią patrol saperski, który zabezpieczy ładunek. To mundurowi na miejscu podejmują decyzję, czy niewybuch może grozić bezpieczeństwu osób postronnych i czy konieczne jest organizowanie ewakuacji.

Podczas zgłaszania należy dokładnie określić miejsce oraz podać szczegółowy opis znalezionego przedmiotu. Jeśli znalezisko znajduje się w miejscu trudnym do zlokalizowania, np. pole wtedy pozostańmy na miejscu do czasu przybycia służb.

Pamiętajmy, że pod żadnym pozorem nie możemy lekceważyć znaleziska. Ładunek znajdujący się w pocisku może w każdej chwili detonować.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj