Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szukasz materaca? Sprawdź czym kierować się podczas zakupu materaca do spania?

Facebook Twitter

Materace nie są niezniszczalne. Szczególnie te starszego typu, są mniej odporne na zniszczenia i odkształcenia. Jeśli po wstaniu z łóżka odczuwasz dyskomfort i ból pleców to pierwszy sygnał, że czas na zmianę. Czym się kierować przy zakupie nowego materaca?

Nowy materac? Sprawdź na co zwrócić uwagę

Jest kilka kwestii, na które w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze materaca. Jeśli będziemy się trzymać pewnych zasad, powinniśmy z łatwością dobrać idealny model dla siebie. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na materiał z którego materac jest wykonany. Wśród najpopularniejszych opcji możemy znaleźć: materace lateksowe, piankowe lub sprężynowe. Materace piankowe to na przykład doskonała opcja dla każdego, kto zmaga się z bólem pleców czy bioder. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem, pianka termo lub wysokoelastyczna będzie najlepszym wyborem. Pianka termoelastyczna dopasowuje się idealnie do kształtu ciała, odciążając przy tym newralgiczne punkty nacisku, takie jak: kręgosłup czy też biodra. Pianka wysokoelastyczna to materiał, który gwarantuje odpowiednią sprężystość, trwałość oraz elastyczność punktową.

Z pewnością przy zakupie materaca musimy również zwrócić uwagę na inne komponenty. Dla przykładu ważna, szczególnie dla alergików, będzie wentylacja materaca czy poziom odprowadzania wilgoci. Świetnym wyborem w tym przypadku będą materace piankowe Hilding, które dzięki innowacyjnej technologii, są odporne na powstawanie grzybów, roztoczy czy bakterii. Wśród nich są także materace z możliwością regulowania twardości podłoża, co pozwoli na idealne dopasowanie do użytkownika.

Jaki materac dla singla, a jaki dla par?

To czy będziemy spali sami czy z partnerem również jest bardzo ważne przy wyborze nowego materaca. W takim wypadku musimy wybrać: albo pójdziemy na kompromis i wybierzemy materac, który będzie odpowiadał zarówno nam jak i drugiej połówce, albo zdecydujemy się na dwa osobne materace, które dopasujemy do jednej ramy łóżka. Pamiętajmy również, że nieco inaczej sytuacja będzie się miała, jeśli będziemy wybierać materac dla naszych pociech.

W przypadku par, najlepszym rozwiązaniem są materace o wysokiej elastyczności punktowej. Co to oznacza? Jeśli jeden z partnerów śpi niespokojnie, wierci się lub często w nocy wstaje np. do toalety, druga osoba nie odczuje drgań i innego rodzaju dyskomfortu. Na względzie powinniśmy w tym wypadku mieć materace lateksowe, termoelastyczne, wysokoelastyczne oraz materace ze sprężynami kieszeniowymi. Strona internetowa twoja-sypialnia.pl to bogate źródło wiedzy na temat doboru materaca zarówno do pojedynczych osób, jak i małżeństw.

Twardy czy miękki? Strefy twardości materaca

Pamiętajmy, że każdy materac (niezależnie od typu czy specyfikacji) powinien być odpowiednio dobrany do wagi ciała użytkownika. Im osoba jest cięższa, tym materac powinien być twardszy. Są to jednak bardzo ogólne założenia. Najlepiej dostosować twardość materaca do indywidualnych potrzeb i wypróbować go w jednym ze sklepów stacjonarnych. Materace wysokiej jakości bardzo często posiadają kilka stref twardości, co powinno wpływać na wysoki komfort i jakość snu. W praktyce okazuje się, iż śpimy w różnych pozycjach, a strefy spełniają jedynie drugorzędną rolę. Jeśli jednak zdecydujemy się na tego typu rozwiązanie, lepiej będzie kupić materac o jak największej liczbie stref. Dzięki temu komfort snu będzie faktycznie odczuwalny, a materac umożliwi odpowiednie dopasowanie do krzywizn anatomicznych ciała.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj