Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szwagrzak: Oczekuję od prezydenta Mieczysława Kiecy rzetelnego działania i pracy na rzecz mieszkańców

Facebook Twitter

Oczekuję od prezydenta Mieczysława Kiecy rzetelnego działania i pracy na rzecz mieszkańców - mówi Radio 90 Dezyderiusz Szwagrzak Przewodniczący Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Jak wiecie z wiadomości Radia 90, prezydent Kieca po raz trzeci z rzędu nie uzyskał wotum zaufania na środowej sesji Rady Miasta:

Dezyderiusz Szwagrzak: No w sumie od poprzedniego roku nic się nie zmieniło, jeżeli chodzi o pewne podejście prezydenta do kwestii miejskich. Ja osobiście oczekuje rzetelnego działania i pracy na rzecz mieszkańców, a nie tylko i wyłącznie jakiejś reklamy na Facebooku czy sprzedawania wszystkiego w mediach tak, jak to wszystko jest pięknie, ale gorzej tak naprawdę wygląda to z realizacją m. in. tutaj utrzymania zieleni w mieście- to chyba wszyscy widzimy, jak to wygląda. Nieodpowiednia gospodarka lokalowa, mamy własne pomieszczenia a pan prezydent wynajmuje pomieszczenia od prywatnego przedsiębiorcy. Miasto nie jest odpowiednio, systematycznie czyszczone. Opieszałość w inwestycjach, tak naprawdę budżet obywatelski, powinien być zrealizowany w tamtym roku, dopiero jest realizowany w tym.

Choć decyzja radnych otwiera drogę do referendum, to przewodniczący Szwagrzak mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, że nie jest to początek próby odwołania ze stanowiska prezydenta Wodzisławia Śląskiego:

Dezyderiusz Szwagrzak: Jeżeli radni będą chcieli zrobić referendum, to oczywiście mają taką możliwość, ale w tym momencie trudno mi się wypowiadać, bo jestem tylko przewodniczącym, a do tego potrzeba 11. Ja ze swojej strony mogę śmiało powiedzieć, że tego tematu nie podejmowałem z radnymi. Ja rozumiem, że radni się odnieśli do tego, jak miasto w niektórych aspektach na dziś wygląda, jak wygląda praca pana prezydenta. To głosowanie w mojej ocenie oczywiście nie jest jakimś początkiem referendum czy  całej tej procedury.

Przypomnijmy, 11 radnych było przeciw udzieleniu prezydentowi Wodzisławia Śląskiego wotum zaufania, 10 było za. Radni udzielili jednak prezydentowi Kiecy absolutorium z wykonania budżetu: 13 radnych było za, nikt nie był przeciw, 8 wstrzymało się od głosu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj