Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szwagrzak: Radni nie chcą być maszynkami do głosowania

Facebook Twitter

Wodzisławscy radni nie chcą być maszynkami do głosowania i nie wyrazili na środowej (27.02.) Sesji Rady Miasta zgody na ustalenie obwodów szkół podstawowych. Nie będzie na razie naboru do szkół w Wodzisławiu Śląskim.

Radni nie zgodzili się na propozycję prezydenta dotyczącą utrzymania dotychczasowych obwodów. Jeden z nich Mariusz Blazy zaproponował, by zmienić obwód Szkoły Podstawowej nr 8:

To wywołało spore zamieszanie na Sesji Rady Miasta, posłuchaj relacji:

A mówili Ludwika Kłosińska, naczelnik wydziału edukacji, radny Józef Szymaniec i prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.
Radni mają prawo proponować zmiany – podkreśla Dezyderiusz Szwagrzak, przewodniczący Rady Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim:

Troszkę dziwne to było, że radni dostali ten projekt sieci szkół i mieli po prostu to zagłosować; bo tak było wcześniej. Pani naczelnik się nie spodziewała, że radni będą chcieli coś zmienić. Każdy radny ma możliwość podjęcia decyzji według swojego uznania, według tego czego od niego oczekują wyborcy. Tutaj trzeba było się spodziewać, że radni mogą mieć uwagi. I taką uwagę, poprawkę wprowadził radny Blazy.

A więcej na ten temat także w porannej rozmowie w Radio 90 z Mieczysławem Kiecą, prezydentem Wodzisławia Śląskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj