Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szybkie testy na covid dla przylatujących do Airport Katowice

Facebook Twitter

Jest szansa na uniknięcie kwarantanny. Chodzi o osoby przylatujące do Polski z krajów nienależących do strefy Schengen, których samoloty wylądują w Katowice Airport.

mat. prasowe

W przyszłą sobotę (27.02.) pasażerom udostępniona zostanie możliwość wykonania szybkich komercyjnych, antygenowych testów pod kątem koronawirusa. Mówi rzecznik katowickiego lotniska:

Piotr Adamczyk: Punkt testowy będzie zlokalizowany przed kontrolą paszportową, czyli przed granicą państwa. Wykonane w tym miejscu testy, w przypadku negatywnego wyniku, zgodnie z wymogami rozporządzenia, są podstawą do zwolnienia z kwarantanny po przylocie. Taką możliwość potwierdza zresztą ministerstwo zdrowia. W ich stanowisku czytamy, że jeżeli test jest wykonany przed przejściem granicznym i da wynik negatywny to taka osoba będzie zwolniona z kwarantanny.

Wykonanie testu będzie kosztowało 180 złotych. Pasażer otrzyma zaświadczenie (wydruk lub maila) w języku polskim lub angielskim, które potwierdza wynik testu. Na taki dokument będzie trzeba zaczekać zaledwie 20 minut.

Wymazy dla pasażerów wylatujących do Królestwa Niedrlandów

Na pyrzowickim lotnisku od końca stycznia działa także punkt, w którym wykonywane są szybkie antygenowe testy dla pasażerów wylatujących do Królestwa Niderlandów. Punkt wymazowy zlokalizowany jest w kontenerze przed terminalem pasażerskim A.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj